Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro Festivali'nin galası Kız Kulesi'nde yapıldı

 Belediyesi tarafından bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali, birbirinden önemli tiyatrocu oyuncularının katılımı ile gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 15.11.2017 15:50
Bilecik Tiyatro Festivali'nin galası Kız Kulesi'nde yapıldı

İstanbul'daki Üsküdar Kız Kulesi'nde gerçekleştirilen ve tiyatroya yıllarını vermiş isimlerin Kristal Çınar Ödülü aldığı gala programında, ünlü oyuncular Uluslararası Tiyatro Festivali hakkındaki görüşleri dile getirdi.

Oyuncu Kayra Şenocak, Bilecik Belediyesi tarafından Kristal Çınar ödülüne layık görüldüğü için onur duyduğunu söyledi. Şenocak şöyle konuştu:
"Öncelikle bu kadar genç yaşta Kristal Çınar Ödülüne layık görülmekten dolayı büyük bir onur duydum. 10 ve 11'inci Uluslararası Tiyatro Festivaline katılmıştım. Bu yıl üçüncüsü. Bu anlamda Belediye Başkanımız Selim Yağcı'ya çok teşekkür ediyorum. Böyle bir festivalin 12 yıl devamlılığı çok ciddi bir emek ister. Bu bakımdan Belediye Başkanımız Selim Yağcı başta olmak üzere, bu festivali organize eden Ercüment Doğan ve Tülay Doğan'a çok teşekkür ediyorum. Ben de böyle bir organizasyon içinde olmaktan, böyle bir onur ödülüne layık görülmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Bilecik'te tiyatro kültürünün oluşması ve her geçen yıl büyümesinden dolayı bizler de büyük mutluluk duyuyoruz. Ben dayım Kandemir Konduk'tan hep şunu duyardım. Tiyatro salonlarında kapı ve bacalar yıkılıyor şeklinde. İşte böyle bir dönemde Bilecik'te tiyatronun kapı ve baca yıkması, tiyatro biletlerinin tükenmesi bizleri son derece mutlu ediyor."

Behzat Uygur da Bilecik'te oluşan tiyatro kültüründen dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali'nde sahnelenecek olan oyunlarının biletlerinin şimdiden tükendiğini söyleyen Behzat Uygur şöyle devam etti:

-"Bilecik'te oyunlara ilişkin biletlerin tükenmesi bizleri çok mutlu ediyor. Bu yıl da Bilecik'te çok kaliteli ve güzel oyunlar sahne alacak. Şimdiden biletleri tükenmiş ve bu durum mutluluk verici bir olay. Bilecik'te son yıllarda sadece festival kapsamında değil diğer zamanlarda da güzel oyunlar sahne alıyor. Yani Bilecik'te tiyatro çocuklar, gençler ve diğer kesimler tarafından kabul görmüş. Bundan dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte Nejat babamın Bilecik'teki tiyatro festivaline gerek bizzat katılarak oynaması ve fikirleriyle katkı sunması da bizleri çok mutlu etti. Örneğin yeni bir salonun yapılması fikrini sunması ve başkanımızın da bunu yerine getirmesi çok güzel bir şey. Tiyatro aslında tiyatro oyunları ve tiyatro eserleri ile yaşar. Belediye Başkanımız Selim Yağcı, bunu yıllardır gerçekleştiriyor."

Süheyl Uygur da konuşmasında Kristal Çınar ödülünü almanın gurur verici olduğunu söyleyerek "Gerçekten gurur verici bir ödül aldık. Yıllarca çalışarak alınan bir ödül. Ben sözümü, babamın şu sözleriyle son vermek istiyorum. 'Bir gün ziller susacak, ışıklar sönecek. Tiyatro perdesi bir daha üstüme açılmamacasına kapanacak. Hiç üzülmeyin sevgili seyirciler, tüm dertlerinizi ben götüreceğim, kahkahalar sizlere kalacak' derdi" ifadelerini kullandı.

Güldüy Güldüy Show ekibindeki genç ve başarılı oyuncular ise 12inci Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında Kristal Çınar Ödülüne layık görüldükleri için duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik Tiyatro Festivali'nin galası Kız Kulesi'nde yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN