Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın fuarcılık kimliği güçleniyor

Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜYAP Bursa Fuarcılık, 2017’de 13 fuar organizasyonunda 722 bin iş profesyonelini ağırladı

Giriş Tarihi: 14.1.2018
Bursa’nın fuarcılık kimliği güçleniyor

Türkiye'nin üretim üslerinden biri Bursa, fuarcılık alanında marka kimliğini her geçen yıl güçlendiriyor. BTSO Altıparmak Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, stratejik ortakları TÜYAP ile birlikte Bursa'ya yeni bir fuarcılık vizyonu kazandırdıklarını belirtti. 2017 yılının fuarcılık çalışmaları açısından oldukça verimli geçtiğini kaydeden İsmail Kuş, "Yıl boyunca 13 fuar organizasyonu düzenledik. Bu fuarlara Bin 800 firma katılım sağladı. Fuarlarımızı ziyaret edenlerin sayısı da 722 Bin civarında oldu. 13 fuar programında TÜYAP ile birlikte yaklaşık 5 Bin yabancı iş insanını Bursa'da ağırladık. Ur-Ge alım heyetlerini de dahil ettiğimizde 6 Bin yabancı iş insanını Bursalı firmalarla buluşturmuş olduk" dedi.

NİTELİKLİ FUARLAR
?
BTSO Ticari Safari Projesi kapsamında 4 yıl boyunca yaklaşık 14 bin 200 kişilik yabancı alım heyetini BTSO üyeleriyle bir araya getirdiklerini kaydeden İsmail Kuş, "Fuar organizasyonumuzla birlikte Ur-Ge ve Ticari Safari projelerimiz kapsamında da dünyanın dört bir yanından alım heyeti gruplarını sektörlerimizle aynı masada buluşturduk. Her geçen gün ivme kazanan projelerimiz sayesinde Bursa ekonomisi daha da güçleniyor. Yeni yılda da nitelikli fuarlarımızı düzenlemeye ve firmalarımızın ticaretine alım heyeti organizasyonlarıyla katkı sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

31 FUAR BURSA'DA
?
TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise, "Sektördeki 16 yıllık deneyimi ile başarılı bir yılı geride bırakan TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş., BTSO ile birlikte 2017 yılında düzenlediği 13 ayrı fuar orgnizasyonunda 25 ülkeden bin 804 firma katılımcı olarak yer aldı. Fuarlar kapsamında Türkiye dahil 94 ülkeden ve yurt genelinde 80 ilden 722 bin 484 ziyaretçiyi ağırlayarak hem Bursa hem de bölge ekonomisine katkı sağladık" dedi. 2018'de Türkiye genelinde düzenlenecek 487 fuar projesinin 31 tanesinin Bursa'da gerçekleşeceğini belirten Ersözlü, "Bursa, İstanbul dışında en fazla fuar düzenlenen 3'ncü il konumunda yer alıyor. TÜYAP Bursa, 31 fuarın 15'ine ev sahipliği yapacak" ifadelerini kullandı.

2018'DE HEDEF 800 BİN ZİYARETÇİ
İlhan Ersözlü, 2018'de düzenlenecek 15 fuar projesine 2 bin firma ve firma temsilciliğinin katılmasını beklediklerini kaydederek, "100 ülkeden 800 bin ziyaretçiyi, katılımcı firmalar ile buluşturmayı hedefliyoruz. BTSO ile birlikte TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. olarak, çalışmalarımıza devam edecek, fuar sayısını ve konularını artırarak yurt içi ve yurt dışından getireceğimiz ziyaretçilerle kentimizin hem sanayi ve ticaretine hem de tanıtımına katkı sağlamayı sürdüreceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’nın fuarcılık kimliği güçleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN