Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnegöl’den tarihe yolculuk başlıyor

bu yıl Çanakkale gezileri düzenleyecek.

Giriş Tarihi: 15.2.2018 14:27

7 yıldır düzenlediği kültür gezileri ile binlerce vatandaşı Bursa, Çanakkale, Konya ve Ankara'ya götüren İnegöl Belediyesi, gezilerin 8'inci yılında formatta bir değişikliğe gitti. 'Haydi İnegöl Ecdat Seni Bekliyor' sloganıyla yapılacak tarihe yolculuğa 18 yaşına girmiş her vatandaş katılabilecek. 18 Mart'ta başlayacak gezilerle, 1915 İnegöllü Çanakkale'yi görme fırsatı bulacak. Ayrıca ilçe halk��nın destekleriyle 1915 hatm-i şerif okunarak gezinin son turunda duası yine Çanakkale'de yapılacak.

Belediye Başkanı Alper Taban, format değişikliği ile bu yıl farklı bir boyuta taşınan 'Çanakkale Gezilerine' ilişkin basın toplantısı düzenledi. Taban, tarihin önemine vurgu yaptığı açıklamasında kayıtların 19 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacağını hatırlattı. Gezilerdeki yaş sınırının da düşürüldüğünü dile getiren Taban, "18 yaşına girmiş her bireyin katılabileceği Tarihe Yolculuk gezilerimizin kayıtları 28 Şubat'a kadar devam edecek" dedi.

Taban. "İnegöl Belediyesi olarak alt yapı ve üst yapı faaliyetlerini yerine getirirken, bunların yanı sıra kültürel etkinliklerimizi de aynı titizlikle sürdürüyoruz. Şehrimizde geçmiş yıllarda da düzenlenen ve bu yıl 8'incisini gerçekleştireceğimiz kültür gezilerimiz vardı. Biz bu yıl bu kültür gezilerinin biraz daha ötesine geçip tarih bilinci ve tarih şuuru oluşturabilmek adına çok daha farklı bir program yapalım istedik. 'Haydi İnegöl Ecdat Seni Bekliyor' sloganıyla 1915 ruhunu yaşatmak için 1915 hatm-i şerif ile 1915 kişiyle inşallah Çanakkale'ye gideceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnegöl’den tarihe yolculuk başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN