Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Güvenilir Gıda ve ' konulu kompozisyon ve şiir yarışması dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Giriş Tarihi: 23.5.2018 12:00
Yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, üretim, satış ve toplu tüketim işletmelerinde gıda güvenilirliğini sağlamaya yönelik denetimlerin yapılması yanında tüketicilerin bilgilendirilmesi yönünde eğitim çalışmalarını da yürütülmesi hedefleniyor. Bu kapsamda 2018 yılı Eğitim-Yayım Faaliyetleri kapsamında okullarda öğrencilerin güvenilir gıda tüketmelerini teşvik etmek amacıyla, dünya süt gününde müdürlükçe düzenlenen etkinlikte, öğrencilere yönelik sağlıklı ve güvenilir gıdanın temini, ambalaj ve etiket bilgilerinin önemi, sağlıklı beslenme, süt içmenin önemi ve ALO gıda 174 hattı gibi konulara değinildi.

Dünya süt günü ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Gıda ve Yem Şube Müdürü Taner Akcakaya'nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, tanıtım filmi, dereceye giren öğrencilerin bazılarının kompozisyon ve şiirlerinin okunması ile devam etti. İstiklal Ortaokulunda gerçekleştirilen ve ilginin oldukça yüksek olduğu etkinliğin sonunda başarılı olan öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN