Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’un yapımcısından Fetih Müzesi’ne ziyaret

Ekranların sevilen dizisi ’un yapımcı ve senaristi , Osmangazi Belediyesi tarafından ’ya kazandırılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 2.9.2018
Diriliş Ertuğrul’un yapımcısından Fetih Müzesi’ne ziyaret

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte müzeyi gezen Mehmet Bozdağ, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nin hem mimarisine hem de sanatsal çalışmalarına hayran kaldığını söyledi. Bozdağ'a ilk olarak müzenin giriş katındaki Osmanlı ve Bursa döneminin önemli olaylarının resmedildiği 16 büyük tablonun yer aldığı bölümü gezdiren Başkan Dündar, müzedeki geleneksel çini eserler hakkında da bilgiler verdi. Bozdağ, müzede 3 boyutlu panoramik resmin yer aldığı kubbe bölümüne çıktığında ise büyük şaşkınlık yaşadı.

PANORAMİK KUBBE
Bursa'nın fethinin anlatıldığı panoramik resmin çok gerçekçi olduğunu ifade eden Bozdağ, kendisini bir müzede değil de sanki zaman makinesine binerek 1326 yılının Bursa'sına gitmiş gibi hissettiğini söyledi. Mehmet Bozdağ, müzeyi gezerken büyük bir heyecan duyduğunu ifade ederek, "Tek kelime ile muhteşem bir eser olmuş. Özellikle, panoramik resim çok gerçekçi. Müzenin kubbe bölümüne çıktığınızda Bursa'nın Fethi'ne şahitlik ediyormuş gibi oluyorsunuz. Başta Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere emeği geçen herkesi bu güzel eseri ortaya koydukları için tebrik ediyorum" dedi.

ÇAKI HEDİYE ETTİ
Henüz açılışının yapılmamış olmasına rağmen Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni yüzlerce kişinin ziyaret ettiğini aktaran Başkan Dündar, "Ziyaretçilerimiz müze hakkında birbirinden güzel yorumlarda bulundu. Bu da bizlere ne kadar doğru bir eser ortaya koyduğumuzu gösteriyor" dedi. Ziyaret sonunda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mehmet Bozdağ'a meşhur Bursa çakısı hediye ederken, Bozdağ da Başkan Dündar'a Kayı Boyu Bayrağı ve eskiden Oğuzlar'ın giydiği 'börk' başlığı hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diriliş Ertuğrul’un yapımcısından Fetih Müzesi’ne ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN