Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafakemalpaşa yaşam merkezine kavuşuyor

Giriş Tarihi: 10.8.2019
Mustafakemalpaşa yaşam merkezine kavuşuyor
Mustafakemalpaşa ilçesini sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerin merkezi haline getirecek dev projenin ikinci etap çalışmaları başlıyor.

30 MİLYON TL'LİK PROJE
İlçe girişindeki Etibank'ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanı ilçeye kazandırmaya çalışıyor. Çalışmalar nedeniyle 2016 yılında devreye giren Bursa Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine gitmişti. Bugüne kadar yaklaşık 30 milyon TL harcanan projenin kaba inşaatları tamamlanmıştı.

KABA İNŞAAT TAMAMLANDI
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe halkının yıllardır özlemle beklediği projenin bir an önce hayata geçirilmesi amacıyla kaba inşaatı tamamlanan Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri'nde incelemelerde bulundu. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ın da eşlik ettiği inceleme gezisinde projenin mevcut durumu hakkında bilgiler alan Başkan Aktaş, nüfusu 100 bini aşan altı ilçeden biri olan Mustafakemalpaşa'nın sahip olduğu genç nüfus ile birlikte böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu söyledi. Çok büyük ve ağır maliyetli projeye geçen dönem başlandığını hatırlatan Başkan Aktaş, "Bugüne kadar yaklaşık 30 Milyon TL harcandı. Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri'yle alakalı kısa sürede proje revizyonu yapıp, Spor Bakanlığı'ndan da destek alıp, en kısa zamanda kazandırılmasıyla ilgili çalışma gerçekleştireceğiz. Kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz bu güzel mekanda sanatsal, kültürel anlamda güzel etkinlikler yapacakları gibi sinema salonu, toplantı ve konferans salonları ile ciddi organizasyonlara imza atılabilir. Öncelikli hedefimiz bunu gerçekleştirmek. İkinci etapta da spor salonu, yüzme havuzu ve arkadaki müştemilatlar var. Kısa zamanda projelendirmesini yapıp, 1 yıl içinde hazır hale getirmek istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafakemalpaşa yaşam merkezine kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN