Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi ile nefes alıyor

Osmangazi Belediyesi, ’da yeşil alanların arttırılmasına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında son 10 yılda tam 303 yeni park inşa ederek, kente toplam 283 bin metrekare yeşil alan kazandırdı

Giriş Tarihi: 14.11.2019
Bursa Osmangazi ile nefes alıyor
Bursa'nın son yıllarda kaybettiği 'Yeşil' unvanını geri kazandırmak adına seferberlik başlatan Osmangazi Belediyesi, vatandaşların nefes alıp dinlenebileceği yeşil alanlar oluşturmaya devam ediyor. 2009 yılında 591 Bin 590 metrekare olan park ve yeşil alan miktarı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın göreve gelmesinin ardından 10 yılda 874 Bin 943 metrekareye çıktı. İçerisinde çocuklar için oyun grupları, yetişkinler için de spor aletleri ile yürüme ve dinlenme alanlarının bulunduğu parklar mahallelere nefes aldırırken, vatandaşların da bir araya gelmelerine imkan sağlıyor.

24 SAAT GÖZETİM ALTINDA
Osmangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de parkların temizlik ve bakımını aksatmadan yürütüyor. Sıcak havalarda yeşil alanların sulama hizmetleri arttırılırken, ağaçların bakımları da titizlikle yapılıyor. Saha kontrol amirleri vasıtasıyla park ve yeşil alanları 24 saat gözetim altında tutan belediye ekipleri, vatandaşlardan gelen konuyla ilgili şikayetleri de yakından takip ediyor.

PLANLI VE NEFES ALAN ŞEHİR
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa'nın yeşiline yeşil katmaya devam ettiklerini ifade ederek, "Sıkışık yapılaşma içerisinde nefes alan planlı bir Osmangazi oluşturmak için çalışıyoruz. 10 yılda şehre 303 yeni park kazandırdık. Yeşil alan miktarını 10 yılda 874 bin 943 metrekareye çıkarttık. Bu yıl farklı mahallelerimizde şu ana kadar 15 parkımızı tamamladık, 10 parkımızın da çalışmaları devam ediyor. Sosyal alanı ve yeşili bol bir Osmangazi için çalışıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Osmangazi ile nefes alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN