Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir tüm ihtiyaçları kapıya kadar getiriyor

Büyükşehir tüm ihtiyaçları kapıya kadar getiriyor

Giriş Tarihi: 11.4.2020 ABONE OL
Büyükşehir tüm ihtiyaçları kapıya kadar getiriyor
Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek adına ilk günden itibaren her türlü tedbiri alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi Bursalıların yanında olmaya devam ediyor. Vefa Destek Grubu'nda görevli yaklaşık Bin 500 personelle özellikle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan yaşlılar ve risk grubundaki kronik hastaların market ve eczane alışverişleri ile bankacılık işlemlerine çözüm üreten Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki iştiraklerini de bu süreçte seferber etti. BESAŞ ile 10 Bin aileyi kapsayacak şekilde her gün 30 Bin ekmek uygulamasını başlatan Büyükşehir Belediyesi, BURFAŞ tesislerinde usta aşçılar tarafından hazırlanan yemekleri de günde iki öğün olmak üzere her gün yaklaşık 2 Bin 500 vatandaşa ulaştırıyor.

PAZAR ALIŞVERİŞİ DE BÜYÜKŞEHİR'DEN
Salgın sürecinin ekonomik anlamda da en az hasarla atlatılabilmesi için her alanda vatandaşların yardımına koşan Büyükşehir Belediyesi, TARIM A.Ş.'nin organizasyonu ile de vatandaşların sebze meyveden oluşan pazar ihtiyaçlarını temin etmeye başladı. Hikmet Şahin Kent Halinde iki dükkan bu organizasyon için üs olarak belirlenirken, TARIM A.Ş. personelleri tarafından sebze ve meyveler özenle seçilip tek tek tartıldıktan sonra bez poşetlere dolduruluyor. Her hafta 10 bin kişiye ulaştırılması planlanan pazar fileleri sayesinde özellikle sokağa çıkma yasağı bulunman yaşlılar ve risk grubundaki kronik hastaların sebze meyve ihtiyaçları da karşılanmış oluyor.

HER ALANDA KESİNTİSİZ HİZMET
Riskli grupta bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara ve bunun yanı sıra işsiz kalanlara yardım için yoğun bir çaba gösterdiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Mutfakla ilgili tüm malzemeler, domatesinden patatesine, salatasından temel gıda maddelerine varana kadar birçok sebze, burada itinalı bir şekilde hazırlanıyor. Destek veren herkese, özellikle sürece katkı koyan hal esnafına çok teşekkür ediyorum" dedi. Virüs salgını nedeniyle işi ve aşı sıkıntıya giren vatandaşlara da dokunabilmek adına özel bir gayretlerinin olduğunu belirten Başkan Aktaş, "Bursa Tarım AŞ'de hazırlanan paketlerde, 9 ayrı kalemde 13 kilogramlık malzeme bulunuyor. Her gün bu işlem, seri bir şekilde devam ediyor. 3 milyon nüfusa yönelik hizmetlerimiz inşallah artarak sürecek. Bu sıkıntıların bir an önce ülkemiz ve insanlığın üzerinden kalkması temennisiyle, tüm İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyorum" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir tüm ihtiyaçları kapıya kadar getiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA