Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar hayvanat bahçesini evden izliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de ölümlere yol açan ‘Covid 19’ salgını nedeniyle kapılarını ziyaretçilere kapatan Hayvanat Bahçesi, belli noktalara yerleştirilen kameralarla canlı olarak evlere kadar taşındı

Giriş Tarihi: 11.4.2020 ABONE OL
Çocuklar hayvanat bahçesini evden izliyor
Büyükşehir Belediyesi, salgın sürecinde vatandaşların evlerinden çıkmadan zamanlarını kaliteli şekilde geçirmeleri amacıyla hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Online tiyatro, dijital kütüphane ve BTM gösterileri gibi hizmetlerini dijital ortama taşıyan Bursa Büyükşehir Belediyesi kapanmadan önce binler vatandaşı ağırlayan Hayvanat bahçesini ev ortamına taşındı. 140 farklı türden Bin 500'e yakın hayvanın bulunduğu Hayvanat Bahçesi, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Hayvanat Bahçesi'nde 4 ayrı noktaya yerleştirilen kamera ile evlere taşındı. Hayvanat Bahçesi'ndeki Afrika savana, Habeş maymunu, su kuşları ve penguenlerin bulunduğu bölüme yerleştirilen kameralar sayesinde isteyenler havyanlar alemini https:// www.bursabuyuksehir.tv/canli-yayin/hayvanat- bahcesi adresinden veya bursa cepte (Android, IOS) uygulamasından da anlık olarak izleyebilecekler.

BURSALILAR KENTİ KAMERALARDAN İZLİYOR
Öte yandan Bursa'daki güvenliğin tam olarak sağlanması anlamında şehir kameraları ağını her geçen gün genişleten Büyükşehir Belediyesi, 28'i turistik bölgeler olmak üzere toplam 107 kamera ile şehri görüntülüyor. Salgın nedeniyle evlerinden çıkmayan Bursalılar, Büyükşehir Belediyesi'nin şehir kameralarına bu süreçte çok daha fazla ilgi gösteriyor. Bu anlamda en çok izlenen nokta Uludağ olurken, bu yıl turistik bölgelerdeki kamera sayısının daha da artırılması hedefleniyor. Sisteme son eklenen hayvanat bahçesi kameralarının da özellikle uzaktan eğitimin Nisan ayı sonuna kadar uzatılmasıyla evlerine hapsolan çocukların ilgisini çekmesi bekleniyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar hayvanat bahçesini evden izliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA