Konser ve söyleşi bir arada

Müzik tarihinde iz bırakan bestecilerin biyografilerini kaleme alan Aydın Büke; bu kez aynı yaşam öykülerini canlı müzik dinletisi eşliğinde sunuyor. Etkinlikler Nisan'a kadar sürecek

Giriş Tarihi: 30.1.2013
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nda flüt sanatçısı ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi olan Aydın Büke bir ilke imza atıyor. 'Mozart/Bir Yaşam Öyküsü', 'Müziği Yaratanlar' ve 'Chopin' isimli kitapların da yazarı olan Büke; Can Yayınları ve Borusan Müzik Evi'nin işbirliği ile 'Aydın Büke ile Müzikli Dakikalar' isimli bir etkinlik gerçekleştiriyor.

BESTELERİN ÖYKÜLERİNİ ANLATIYOR

Büke; etkinlikte Mozart'tan Chopin'e pek çok ismin öykülerini anlatıyor. İlki 'Mozart- Bir Yaşam Öyküsü' adıyla gerçekleşen etkinlikler Nisan ayına kadar sürecek. Aydın Büke bu projesini şöyle anlattı: "Proje; dinleyicilerin, belirli bir konu hakkında ayrıntılı bilgilenmesine olanak sağlıyor. Müzik tarihinden ünlü bestecilerin yaşamlarından ayrıntıları, onların müzikleri eşliğinde anlatıyorum. Parçaların oluşum sürecinden bahsederken; hakkında konuşulan beste de canlı olarak seslendiriliyor. Böylece söyleşi ve konser birleşmiş oluyor." Ünlü müzisyen; biyografilerini yazdığı bestecilerle ilgili de şunları söyledi: "Mozart evde tek başına kalmaktan, yalnız başına yemek yemekten hoşlanmazmış. Clara Wieck ise beş yaşına dek kimseyle konuşmamasına rağmen, piyano başında ise herkesi şaşırtıyormuş."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konser ve söyleşi bir arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN