Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarışmada ihanete çok ağır tepki

adlı yarışmada finale sadece iki soru kala ortağı tarafından yarı yolda bırakılan , genç yarışmacıya Goethe’nin Faust'unu tavsiye ederek çok sert bir yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 22.2.2013 13:41 Güncelleme Tarihi: 22.2.2013 13:57
Tamer Karadağlı'nın sunduğu' ' adlı yarışmanın dün gece yayınlanan bölümünde turist rehberi 'la öğrenci Ahmet Mustafa Gökalp'in ortaklığına sahne olan programda, finale sadece 2 soru kala gerçekleştirilen yüzleşme sonunda, Mustafa Gökalp ortağı Esmeray Akar'ı yarı yolda bıraktı.

İŞTE O ANLARPrograma özellikle Turist Rehberi olan Esmeray Akar'ın, Tamer Karadağlı ile ilgili anısı damga vurdu. Birkaç yıl önce Efes'te Alman turistleri gezdirdiğini ve bu sırada turistlerin kendisine şaşkınlık içerisinde bir soru sorduğunu ifade etti. Esmeray Akar; " Turistler; " Şu etrafında onlarca insana tek başına hitap eden Kayzer ( Kral ) gibi adam da kim? " şeklinde bir soru sordular ve ben o kişiye dönüp baktığımda, O'nun Tamer Karadağlı yani siz olduğunuzu fark ettim." dedi. Karadağlı ise bu olaya uzun süre gülerek memnuniyetini ifade etti.

İkili henüz 4. soruda 2. hatalarını yapmalarına rağmen, 13. soruda gerçekleştirilen yüzleşmeye kadar gitmeyi başardılar. 87.500 TL'de yüzleşmeye gidilirken, Esmeray Akar; kesinlikle ortağına güvendiğini ve bazı bölümlerde ortağına ihanet eden yarışmacıları izlediğinde, onları anlayamadığını söyledi. Mustafa Gökalp de ortağına güvendiğini ve sonuna kadar gitmeyi hedeflediğini belirtmesine rağmen 75.000 TL'ye gelindiğinde butona bastı.

İhaneti kabullenemeyen Esmeray Akar, ortağına Goethe'nin Faust adlı romanını tavsiye etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "O kitapta, ruhunu şeytana satan, çok paralı ve başarılı olmak isteyen bir 'insancığın' hikayesi anlatılıyor. Bu yarışma insanın kendisiyle mücadelesidir." diyerek ortağına seslendi.

Ortağını yarı yolda bırakan Mustafa Gökalp ise fazla bir şey söylemek istemediğini ve 75.000 TL'nin etkisinde kalarak butona bastığını ifade etti.

Böylece Ahmet Mustafa Gökalp yarışmadan 75.000 TL ile ayrılırken Esmeray Akar tek kuruş dahi kazanamadan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarışmada ihanete çok ağır tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN