Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokağın nabzını tutuyorlar

Giriş Tarihi: 28.2.2013 13:00 Güncelleme Tarihi: 28.2.2013 13:03

Farklı mesleklere sahip dört arkadaş Türkiye gündeminin nabzını tutuyor. Sokağa çıkıp her yaş ve cinsiyetten vatandaşa Türkiye gündeminde bulunan konular hakkında mikrofon uzatıyorlar. Yorumları ise sokakroportajları.com adını verdikleri platformda paylaşıyorlar.

İzmirli 4 arkadaş, tiyatro oyuncusu Jaki Baruh, pazarlama uzmanı Kemal Gürel, bankacı Cihan Akköstepen ve ticaretle uğraşan Koray Öz. Her biri Türkiye gündemini ve sosyal medyayı yakından takip ediyor bu alanda çalışmalar yapmak istiyor. sokakroportajlari.com'da sokaktaki 'gerçek' insanların, günümüzde oldukça önemli bir alan olan sosyal medyada konu alan ve kamuoyunda gündem oluşturmuş olaylarla ilgili fikrini almak amacıyla kurulmuş bir platform.

"TÜRKİYE'NİN MİKROFONLA İMTİHANI"
Sloganları ise Türkiye'nin mikrofonla imtihanı. Ekipten Jaki Baruh çalışmayla ilgili "Artık bir sosyal medya gerçeği var. Bunu yok saymak mümkün değil. Sosyal medyayı kullanan büyük çoğunluğun yanında yine yok sayılamayacak kadar büyük sayıda kullanmayan da var. Biz işte bu ikinci büyük çoğunluğa sosyal medyada çok konuşulan günlerce gündemden inmeyen konuları sorarak sosyal medya gündemini sokağa taşıyoruz." Diyor.

"BEKLEDİĞİMİZDEN HIZLI İLERLEDİ"
Amaçlarının sosyal paylaşım sitelerinde izlediğimiz komik videolar gibi, konuştukları insanların verdikleri cevaplarla dalga geçmek olmadığını söyleyen ekip "Beklentimizin çok üstünde ilerledi. Niyetimiz tamamen gündem konularıyla ilgili bir video arşiv tutmak ve bunu yaparken olabildiğince tarafsız olmak" diyor. Aniden ortaya çıkan bu projenin geri dönüşleri çok hızlı ve çok etkili olduğunu beklemediği yerlerde kendi sitelerinden videolarla karşılaşmanın mutluluk verici olduğunu söylüyorlar. Bu röportajları yaparken Türk insanı ile ilgili de birçok tespitte bulunabiliyorlar. Örneğin Türk insanın en büyük sorunun yeterli bilgi sahibi olmadan çok fazla fikir sahibi olmak olarak görüyorlar. www.sokakroportajlari.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokağın nabzını tutuyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN