Filistin

Giriş Tarihi: 19.3.2013 11:41 Güncelleme Tarihi: 19.3.2013 11:51

Sekiz ülkeden 35 Filistinli genç oyuncularını ziyaret etti. Türkiye'ye gelen ve oyuncularla hatıra fotoğrafı çeken gençler, dizinin Filistin için önemini anlattı.

Erdoğan YAPIK/SABAH

Kurtlar Vadisi Pusu oyuncularını 35 Filistinli genç ziyaret etti. 'nün organize ettiği program kapsamında 2012 yılında Tunus, Libya ve Mısır'dan gelen misafirlerin ardından bu yıl da Türkiye-Filistin Gençlik Programı'nda 8 ayrı ülkede yaşayan 35 Filistinli genç Türkiye'ye geldi. Televizyoncu, tercüman, şair, fotomuhabiri gibi pek çok meslekten oluşan grup, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin oyuncularını dizinin çekildiği sette ziyaret etti. Oyunculardan (), (), Erhan Ufak(Erhan) ve Cahit Kayaoğlu(Cahit) ile bir araya gelen Filistinli gençler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Gençler, Filistin'de Murad Alamdar olarak tanınan başrol oyuncusu 'ı () göremeseler de yine de unutulmaz bir gün yaşadılar. Polat Alemdar'ın dizideki masasına oturan gençler, Polat gibi çevreye talimat vermeyi de ihmal etmedi.

DİZİ FİLİSTİN İÇİN ÇOK ANLAMLI
Filistin Dışişleri Bakanlığı'nda tercüman olarak çalışan İman Atari, diziyi büyük bir hayranlıkla izlediğini belirterek, "Bu, benim için, Filistin ve direniş için çok büyük bir anlam taşıyan bir dizi. Bir insanın, ülkesine karşı dış işgallerin yanısıra kendi ülkesindeki güçlerle de savaşması açısından da önemli" diye konuştu. Büyük bir heyecanla Polat Alemdar'ın masasına oturan fotomuhabiri Usame Salih ise, "Diziyi çok çok seviyorum. Cuma akşamları Murad (Polat) çıkınca hiçbir yere gitmiyorum" dedi.

MÜSLÜMAN KANALDA İSLAMİ TARZ ÇOK GÜZEL
Manchester Belediyesi'nde analist olan Amjad Aqil de sette bulunmanın büyük bir keyif olduğunu söyledi. Aqil, "Bir Müslüman televizyonunda böyle güzel gelişim sağlanmasına tanık olmak, Müslümanların da kendi tarzlarıyla, kendi medyalarında İslami formlarda kendi stillerini yaşamaları çok güzel bir duygu" diye konuştu. Farah Said de, Türkiye'nin Filistin'in üzerine titremesi, aynı duyguları hissetmesi çok güzel" ifadesini kullandı.

SIRADA DİĞER ÜLKELER VAR
17-22 Mart tarihleri arasında Türkiye'de bulunacak olan gençler, tarihi yerleri de gezdikten sonra Başbakan Yardımcısı ile de biraraya gelecek. Filistin'in ardından bu yıl Yemen, Nijer, Somali, İrlanda, Polonya ve Bosna Hersek'ten gençlerin ülkemize geleceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtlar Vadisi Filistin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN