AA Fas bürosu açıldı

Giriş Tarihi: 3.7.2013 15:26

Anadolu Ajansı'nın, AA Fas bürosu bugün düzenlenen törenle açıldı.

Yaklaşık iki yıldır sürdürülen 100. Yıl Vizyonu çalışmaları kapsamında 3'üncü aşamaya geçerek bölge bazlı global yayıncılığa başlayan AA, yeni yapılanma çerçevesinde oluşturulan Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü'nün örgütlenmesini Fas bürosunun açılışıyla sürdürdü.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Fas Parlamento ve Sivil Toplumla İlişkiler Bakanı El Habib eş- Şubani, Türkiye Cumhuriyeti Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Türkiye'nin Rabat Büyükelçisi Uğur Arıner ve medya temsilcileri bugün açılış için düzenlenen törene katıldı.

Öztürk'ün, Fas temasları çerçevesinde, AA'nın kullanımına başladığı Haber Akış Sistemi ve 100. Yıl vizyon çalışmalarıyla ilgili siyasi yetkililer ve medya temsilcileriyle bir araya gelmesi planlanıyor.

Türkiye ile Orta Doğu ve Afrika arasında "doğru ve doğrudan" haber akışını sağlamak amacıyla oluşturulan Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü'nün, bürolarının yanısıra çok sayıda ülkede temsilcileri de bulunuyor.

100. Yıl Vizyonu çerçevesinde ofisleri ve temsilcilikleri aracılığıyla olayların dünya kamuoyuna "aracısız" aktarılmasına öncülük etmeye başlayan AA'nın, Orta Doğu ve Afrika Direktörlüğü'nün merkezi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AA Fas bürosu açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN