Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Sabah'ın yeni ombudsmanı

SABAH'ın okur temsilcisi İbrahim Altay...

Giriş Tarihi: 5.8.2013 09:01 Güncelleme Tarihi: 5.8.2013 09:48
Sabah gazetesinde bugünden itibaren artık okurların gerçek bir temsilcisi var. Köşesini şahsi fikirlerine alet etmeyecek, okuyucunun sesi olacak, medya etiğine hassas.

İbrahim Altay bugün ilk yazısı ile SABAH okurlarına merhaba diyor. Bundan böyle tüm taleplerinizi, aklınıza yatmayanları, beklenti ve tepkilerinizi duyacak, önemseyecek.

İBRAHİM ALTAY

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunu.

Mezun olduktan sonra bir ekiple birlikte TRT için belgeseller hazırladı. TRT İnt.'de yayınlanan Memleketten Haber Var programına danışmanlık yaptı. Çeşitli edebiyat ve sanat dergilerinde yazdı.

2008-2010 yılları arasında ABD'de bulundu, UCLA'de 'Media Development' alanında araştırmalar yaptı. Medya etiği konusunda çalıştı.

Los Angeles'ta yaşadığı dönemde Welshman'ın 'underclass' tanımı üzerinde yaptığı bir alan araştırması nedeniyle 25 gün boyunca 'homeless' gibi yaşayarak evsizler üzerinde gözlemler yaptı. Evsizlerle birlikte sokakta geçirdiği günlere dair anılarını hikayeleştirerek Evsiz (Turkuvaz Kitap) adlı kitabında anlattı.

2010 yılından beri SABAH gazetesinde editör olarak çalışıyor. Sosyal ve kültürel konularda yoğunlaştı, kitap eleştirileri yazdı. İlk ve Orta Öğrenimdeki Akran Zorbalığı sorununa dikkat çeken bir yazı dizisi-kampanya başlattı.

A Haber'de yayınlanan İnsan Atlası programını hazırladı ve sundu. Altay bir süredir yine A Haber'de Uzun Hikaye adlı bir program yapıyordu.

İBRAHİM ALTAY'IN YAZISINI OKUMAK TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Sabah'ın yeni ombudsmanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN