Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adamı kov reklamı bas

Giriş Tarihi: 11.10.2013 11:30 Güncelleme Tarihi: 11.10.2013 11:53

Erman Toroğlu'nu reklamda oynadığı için kovduğunu iddia eden Hürriyet’in o reklamları yayınlayarak büyük para kazandığı ortaya çıktı.

Hıncal Uluç, Erman Toroğlu'nun Hürriyet'ten işten çıkarılışı ile ilgili gündeme bomba gibi düşen açıklamalar yaptı. Hürriyet'i Aziz Yıldırım'ın uzaktan telefonla yönettiğini belirten Hıncal Uluç, Erman Toroğlu'nu da Hürriyet'ten bir telefon ile Aziz Yıldırım'ın kovdurttuğunu söyledi.Erman Toroğlu, Sabah.com.tr'ye yaptığı açıklamada kendisine söylenen işten çıkarma gerekçesini söyledi: "Reklamda oynadığım için işten çıkartıldığımı söylediler."

Toroğlu, "Hürriyet'ten reklamda oynadım diye kovuldum. Beni kovdukları reklamları kendileri gazeteye basıp para kazandılar" diye bir iddiada bulundu.Bugün ortaya çıkan gazete arşivleri bu açıklamayı kesin delillerle doğruluyor.

Daha önce Ayşe Arman, Gülse Birsel, Osman Müftüoğlu gibi birçok Hürriyet yazarı reklamda oynamasına rağmen sadece Erman Toroğlu'nun işten çıkarılması akıllarda soru işareti doğurdu. Üstelik Hürriyet "reklamda oynamayın" kararı almadan önce imzaladığı bir anlaşması vardı Toroğlu'nun. Yani sözleşme gereği mecbur olduğu için oynuyordu. Buna rağmen çıkartılması Hıncal Uluç'un işaret ettiği Aziz Yıldırım iddiasını zihinlerde güçlendirdi.

Hürriyet'in "etik" kaygılarla uyguladığı etik dışı hareket sonucunda, Aziz Yıldırım'ın yazılarından ve açıklamalarından memnun olmadığı Erman Toroğlu işsiz kalırken bahane olarak kullanılan reklamlar Hürriyet sayfalarında boy boy yayınlanarak para kazanıldı. Toroğlu, "Oynadığım için beni kovdukları reklamları sayfa sayfa yayınlayıp para kazandılar. Şaşkınım!" dedi.

İŞTE HÜRRİYET'TE YAYINLANAN O REKLAM


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adamı kov reklamı bas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN