Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapının paralel medyası

Devlet içinde örgütlenen paralel yapının 17 Aralık operasyonu sonrası kullanmak için kendi paralel medyasını hazırladığı da ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 30.1.2014 17:49
Sahte belge üreterek, kumpas kurarak, yasadışı dinleme yaparak, kaset montajlarıyla kendilerine muhalifler olanların üzerinde baskı kuran paralel yapı, paralel internet siteleri ve paralel medya üzerinden itibar suikastlerine devam ediyor.

Sol görünümlü, muhafazakar kılıklı, liberal maskeli isimler üzerinden yayına sokulan internet sitelerine montajlanmış yasadışı ses kayıtlarını sızdıran paralel yapı, önemli işadamları ve ticari kuruluşları linç ediyor.

SABAH'ın ortaya çıkardığı Zekeriya Öz'ün süper lüks tatili gibi haberleri görmeyen, yapılan bütün açıklamalara kör ve sağır kalan güya bağımsız siteler, montajlanmış yasadışı ve doğruluğu mizah konusu ses kayıtlarıyla işadamlarının sözlerini çarpıtarak karakter suikastına imza atıyor.

17 Aralık operasyonuna karşı dik duruş ortaya koyan siyasetçi ve yazarları linç etmeye çalışan paralel medya, Cemaat'le organik bağı olmadığını iddia ederek bağımsızlık iddiasında bulunurken her türlü karalayıcı yalan yanlış haberi manşetlerine taşımaktan geri durmuyor.

Paralel medyanın ürettiği sahte haberler, paralel yapının Twitter'da etkin olan gazeteci görünümlü operasyon elemanları tarafından sahte hesaplar da kullanılarak yaygınlaştırılıyor.

Her türlü hukuki ilkeyi çiğnemekten geri durmayan paralel yapının elemanları, ayakkabı kutuları, para sayma makineleri, montajlı kasetler, sahte ses kayıtları, durdurulan yardım TIR'ları gibi çarpıtma haberlerle psikolojik harbin bütün unsurlarını kullanarak algı operasyonuna imza atıyor.

Bütün yalanlara rağmen halkın "itibar darbesine itibar etmemesi" üzerine hergün biraz daha çirkinleşen paralel medya, gazetecilik tarihine utanç verici bir şekilde geçiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapının paralel medyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN