Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgür Yici jüri listesinde

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği yerel medya yarışmasında Sabah.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Özgür Yici de jüri olarak yer alıyor.

Giriş Tarihi: 9.5.2014 17:38 Güncelleme Tarihi: 5.9.2014 08:52
Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de yerel medyayı özendirme amacı güden ve haber, gazetecilik, fotoğraf, tv haberciliği ve tasarım dallarında en iyileri seçme amacı taşıyan yarışmada gazete ve televizyonlarımız internet siteleri Genel Yayın Yönetmeni Özgür Yici de jüri olarak yer alıyor.


ÖZGÜR YİCİ KİMDİR?
sabah.com.tr, ahaber.com.tr, atv.com.tr
Genel Yayın Yönetmeni

Özgür Yici, 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Uzmanlığını Uluslararası Pazarlama üzerine yaptı.
1989 yılında Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Eş zamanlı olarak Oğuz Aral'ın ekibinde mizah dergilerinde çizgi roman ve karikatürler çizdi.

Sonraları Türkiye'nin en bilinen dergilerinde üst düzey yöneticilik, dergi grup başkanlığı ve genel müdürlük görevlerinde bulundu.
2002 yılında Vatan Gazetesi'ne geçen Özgür Yici, gazetenin öncelikle Hafta Sonu Eklerinin ve Kitap, Moda, Turizm eklerinin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

Vatan Dergi grubunu Ercan Arıklı ile birlikte kurdu.

Bugün halen Türkiye'de en çok satan birçok dergi onun yönetiminde ilk sayılarını çıkarmışlardır.
2006 yılında Doğuş Dergi Grubu'nun başına geçti. Sonraki yıllarda Doğuş Digital Genel Yönetmeni olarak devam etti.
2010 yılında Gazetecilik mesleğine başladığı Sabah Grubu'na döndü.

Halen sabah.com.tr, ahaber.com.tr ve atv.com.tr gibi Türkiye'nin en büyük internet sitelerinin Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaktadır.
Turkuvaz Medya Digital İcra Kurulu üyesidir.

Özgür Yici, Aral ve Lara adında iki çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür Yici jüri listesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN