Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AA "Istanbul Photo Awards" yarışması düzenleyecek

Giriş Tarihi: 27.6.2014 15:21

Dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından olması planlanan uluslararası "Istanbul Photo Awards"ın, dijital teknoloji ve multimedya haberciliği çağrıştıran logosu belirlendi.

100. Yıl Vizyonu çerçevesinde 11 dilde yayın yaparak dünyanın en etkin 5 haber ajansından biri olmayı hedefleyen Anadolu Ajansı tarafından gelecek yıl ilk kez düzenlenecek uluslararası "Istanbul Photo Awards" fotoğraf yarışmasının logosu belirlendi.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün başkanlığında Bolu'da gerçekleştirilen ve kurumun 6 aylık performansının değerlendirildiği toplantıda, dijital teknoloji ve multimedya haberciliği çağrıştıran yarışma logosu seçildi.

Çektikleri haber fotoğraflarıyla dünya gündeminde yer alan profesyonel basın fotoğrafçılarının katılımına açık "Istanbul Photo Awards"ın kazananlarını, dünyanın en prestijli basın kuruluşları, dergi ve gazetelerinin fotoğraf editörlerinden oluşan uluslararası jüri belirleyecek.

ÖDÜL TÖRENİ NİSAN 2015'TE


Ödüller, gelecek yıl nisanda İstanbul'da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Anadolu Ajansı Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel, haber ve spor olarak iki ana dalda fotoğrafların yarışacağını belirterek, "Istanbul Photo Awards, bu yıl 1-7 Eylül arasında yapılacak "Visa Pour l'İmage Perpignan (Fransa)" haber fotoğrafı festivalinde uluslararası fotoğrafçılara tanıtılacak. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi, önümüzdeki haftalarda, yarışma için özel hazırlanan internet sitesi ve anadoluimages.com'da yayımlanacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AA "Istanbul Photo Awards" yarışması düzenleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN