Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lacivert’in 3. sayısı çıktı

Giriş Tarihi: 11.7.2014 17:45

Lacivert Dergi, 3. sayısı ile raflarda yerini aldı. Lacivert’in Temmuz sayısında yine bir dosya konusu etrafında konuya farklı açılardan bakma imkânı sunan makaleler, röportajlar yer alıyor. Bu ayın dosya konusu olan ‘Tatil’, Nihal Bengisu Karaca ve Tanıl Bora röportajlarıyla derinlemesine işleniyor.

Dosya konusunun çıkış noktasını, dindar kadınlara sunulan tatil seçeneklerinin azlığı ve 'helal tatil' modası oluşturuyor. Son yıllarda gündemimize giren 'Ramazan tatili' olgusu da dosyada işlenen konulardan. Tatilin kökenine, içeriğine ve anlamına yönelik makaleler ve her sayıda olduğu gibi dosyada adı geçen kişileri ve kavramları açıklayan 'dosya sözlük' de Lacivert okurlarına sunuluyor.

Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu filmi, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı, Mısır'daki seçimlerin arka planı, Suriye'deki savaşın en büyük mağduru olan mülteci kadınlar, İranlı yazar Azer Nefisi'nin 'Tahran'da Lolita okumak' kitabı, Ramazan umresi, bu ay Lacivert'te işlenen konulardan bazıları. Lacivert'te bu ay portre sayfasında ise Ayşe Şasa yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda vefat eden Şasa'yı Meryem İlayda Atlas yazdı.

Lacivert'te ayrıca, dünyadan ilginç portreler ve haberler, devam eden hikâye serisi, aylık kültür-sanat ajandası ve sergi yazıları, iyi şeyler yapmak için seçenekler sunan 'iyi şeyler ajandası', Twitter ve kitap tanıtım sayfaları yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lacivert’in 3. sayısı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN