Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Yapı'nın yanında yer alan medya çark etti

17 Aralık süreci boyunca hükümet karşı yapılan darbenin yanında duran Habertürk ve Hürriyet, paralel yapının ipinin çekilmesiyle çark etti. Hürriyet dün ilk kez paralel yapının yasadışı izleme kararlarını manşete taşıdı.

Giriş Tarihi: 14.8.2014 17:16 Güncelleme Tarihi: 14.8.2014 17:26
17 Aralık süreci sonrası Fethullah Gülen ile beraber hareket ederek ihanet çemberinin bir halkası olan Aydın Doğan ile Turgay Ciner'in medyası, paralel yapının köşeye sıkışmasıyla beraber çark etti. Gülen ile ilgili ortaklıklarını sona erdirdiği görülen Doğan Medya ile Ciner'in Habertürk'ü hükümetin yanında olduğunu göstermek için paralel yapının karşısında haberler yapmaya başladı. Bir süredir paralel haberlere yer veren Habertürk'ün Pensilvanya'ya gidip Gülen'in yaşadığı malikane için "fakirhane" diyen yazarı Yavuz Semerci de ilk kez paralel yapının karşısında yer aldı. Semerci dünkü yazısında paralel söyleme rağmen, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlıktan istifa etmesine gerek olmadığını söyleyerek herkesi şaşırttı.

PARALEL HABER HÜRRİYETİ

Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Enis Berberoğlu ve Eyüp Can'la yollarını ayıran Aydın Doğan'ın Hürriyet'i ise dün ilk kez paralel yapının yasadışı dinlemeleriyle ilgili haber yaptı. 17 Aralık süreci boyunca yapılan darbe girişiminin yanında bulunan Hürriyet, cemaat ile ortaklığın kazançlı olmadığını görünce paralel yapının yasadışı bir kararla Marmara Bölgesi'ndeki tüm mail hareketlerini izlediği skandalını satırlara taşıdı. İki grubun bu tavrı "Öküz öldü ortaklık bozuldu" yorumlarına neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı'nın yanında yer alan medya çark etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN