Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Paralel Yargı’ Turkuvaz Medya'yı hedef aldı

A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası programına konuk olan Turkuvaz Medya Grubu Hukuk İşleri Grup Başkanı Av. Fatih Savaş, ‘paralel yapı’ya bağlı kurum ve kişilerin Turkuvaz Medya Grubu’na yönelik toplamda 855 adet dava açtığını söyledi. 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri sonrasında yapılan yayınların ‘paralel yapı’yı rahatsız ettiğini söyleyen Savaş, Aralık ayından bugüne 8 ayda 470 tekzip başvurusunun olduğunu ve bunun Türkiye medya tarihinde benzeri görülmemiş bir durum olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 8.9.2014 13:35 Güncelleme Tarihi: 8.9.2014 17:54

125 SAVCILIK ŞİKAYETİ 70 TEKZİP BAŞVURUSU FETULLAH GÜLEN'DEN

Turkuvaz Medya Grubu'na yönelik açılan davalarda, davacı kişi ve kurumlar TUSKON, Fem Dershaneleri gibi 'paralel' kurumların yanında, sadece Fetullah Gülen tarafından açılmış 125 adet dava ve 70 tekzip başvurusu var.

470 TEKZİP BAŞVURUSU, İNANILMAZ BİR RAKAM

Toplamda 470 tekzip başvurusunun yapılmasının Türkiye'de daha önce yaşanmış bir örneği yok. Turkuvaz Medya Grubu bir sene içerisinde bu kadar hukuk yoğunluklu başka hiç bir sene yaşamadı.

İŞTE AVUKAT FATİH SAVAŞ'IN ÇARPICI AÇIKLAMALARI


DARBE YAPANLAR KENDİLERİNİ GİZLİYORLAR

Eskiden asker eliyle yapılan darbelerde önce medya kurumu ele geçirilir ve darbe yaptık duyurusu yapılırdı. Şimdi darbe yapan grup saklandığı gibi bulup ortaya çıkardığınızda darbe yapıldığını inkar edip konuyu kendisinden uzakta göstermeye çalışıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Paralel Yargı’ Turkuvaz Medya'yı hedef aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN