Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Star Medya Grubu'ndan Taraf'ın iftirasına cevap

Giriş Tarihi: 20.9.2014 00:56 Güncelleme Tarihi: 20.9.2014 01:14

STAR Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, Taraf gazetesinin, Star gazetesiyle ilgili yayınlandığı haberler hakkında bir mesaj yayınladı.

Star gazetesinin internet sitesinden yayınlanan açıklamada, Taraf'ın haberlerinin tamamının yalan olduğunu belirtilerek, "Bugün yayınlanan haber de hayal mahsulüdür ve bir kurgudan ibarettir" denildi.
Yazılı açıklamada şöyle denildi:

Bir süredir grubumuz aleyhine yalan ve iftira haberlere yer veren Taraf gazetesinin bugünkü nüshasında da gerçekle ilgisi olmayan iddialar yayınlanmıştır. Haberde dile getirilen olayların tamamı yalandır. Taraf gazetesi tarafından bir süredir sistematik bir şekilde yürütülen iftira kampanyasının amacı grubumuzun başarılı çalışmalarını gölgelemek ve huzursuzluk yaratmaktır. Bugün yayınlanan haber de hayal mahsulüdür ve bir kurgudan ibarettir. Ne Medya grubumuzda iddia edilen olaylar yaşanmış, ne geçmiş dönemlerde böyle bir harcama yapılmış, ne de yönetim kurulumuz veya herhangi bir birimimiz tarafından böyle bir tespitte bulunulmuştur. Geçmişte veya bugün şirket içindeki harcamalara ilişkin bağlı iddialar, hiçbir surette vuku bulmayan birer yalandan ve iftiradan ibarettir. Haberde belirtilen vakaların ve süreçlerin hiçbirisi gerçekleşmemiştir. Ne iddia edilen telefon görüşmesi, ne de iddia edildiği gibi buna bağlı harcamaların hiçbirisinin yaşanmadığı yönetim kurulumuzun da malumudur. Dolayısıyla Sayın Ethem Sancak'la Sayın Mustafa Karaalioğlu arasında bir sorun veya tartışma da yaşanmamıştır. Sancak Ailesi, Medya Grup Başkanımız Sayın Mustafa Karaalioğlu ile uyum ve güven içerisinde çalışmakta; kendisinin çalışmalarını geçmişte olduğu gibi bugün de takdir etmektedir. Star Medya Grubu, kaynağı ve maksadı belli bir saldırı altındadır. Şirketimize olduğu gibi, Sayın Karaalioğlu'na yönelik haberlerin de tamamen iftira ve yıpratma maksatlı olduğunu görmekteyiz. Bu konuda gereken her türlü hukuki yollara başvurulmuş ve bundan sonra da başvurulacaktır.

Murat Sancak

Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star Medya Grubu'ndan Taraf'ın iftirasına cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN