Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Star’dan Taraf’a sert cevap

Giriş Tarihi: 19.9.2014 14:10 Güncelleme Tarihi: 19.9.2014 14:22
Bir süredir sistematik biçimde Star gazetesi ve yöneticilerini hedef alan yayınlar yapan Taraf gazetesi'nin bugün de imza attığı habere Star Medya Grubu'ndan sert bir açıklamayla cevap verildi. İşte o açıklama;

İftiracı Taraf'a zorunlu bir cevap
Taraf'ta yer alan haberde ileri sürülen iddiaların tamamı hayal mahsulü ve yalandır, hiçbirisi gerçekleşmemiştir.

Bir süredir Star Grubu, sahipleri ve yöneticileri aleyhine tamamın yalan ve iftiralardan oluşan yayınlara yer veren Taraf gazetesi bugün de tek kelimesi dahi doğru olmayan bir iftirayı üreterek haberleştirmiştir.

Haberin tamamı yalandır. Ne iddia edildiği gibi Medya Grup Başkanımız'ın eski Halkbank Genel Müdürü'yle bugüne kadar tek kelime konuşması olmuştur, ne de grubumuzun sahip ve yöneticileri arasında iddia edilen tartışma vuku bulmuştur.

Haberde ileri sürülen iddiaların tamamı hayal mahsulü ve yalandır, hiçbirisi gerçekleşmemiştir.

Bu vesileyle tekrarlamak isteriz ki, sayın Mustafa Karaalioğlu'nun ne bugün ne geçmişte sayın Süleyman Aslan'la telefonla veya yüzyüze hiçbir zaman, hiçbir görüşmesi olmamıştır. Hiçbir surette kendisinden kredi veya reklam talebinde bulunmamıştır. Haberde adı geçen ve daha önce de yine Taraf gazetesi tarafından iddia edilmiş olan "Süleyman iki milyon gönder" cümlesi de sayın Mustafa Karaalioğlu'na atılmış bir iftiradır.

Taraf, bir süredir grubumuz ve yöneticileri hakkında bir karalama kampanyası yürütmektedir. Tek kelimesi dahi doğru olmayan bu haberlere ilişkin aşağıda detayları verilen iftira ve ceza davaları açılmıştır. Bugün yayınlanan haber hakkında da gereken hukuki işlemler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Star Medya Grubu

İŞTE TARAF'A AÇILAN DAVALAR

1-) Taraf Gazetesinde 04.08.2014 günü de yayınlanan " Yandaş CEO TROLL çıktı" başlıklı haber nedeniyle; Star Medya Yayıncılık A.Ş - Mustafa Karaalioğlu- Mustafa Nihat Yükselir adına yayın yolu ile kişilik haklarına tecavüz nedeniyle Taraf Gazetecilik San. ve Tic. A.Ş ile (imtiyaz sahibi/yönetim kurulu başkanı)Başar ARSLAN aleyhine manevi tazminat davası açılmıştır.

2-) Taraf Gazetesinde 07.08.2014 günü de yayınlanan " İki Milyon yolla ile durmamış " başlıklı haber nedeniyle; Star Medya Yayıncılık A.Ş ve Mustafa Karaalioğlu adına yayın yolu ile kişilik haklarına tecavüz nedeniyle Taraf Gazetecilik San. ve Tic. A.Ş ile (imtiyaz sahibi/yönetim kurulu başkanı)Başar ARSLAN aleyhine manevi tazminat davası açılmıştır.

3-) Taraf Gazetesinde 24.08.2014 günlü yayınlanan "Star@gizliarsivi üstlendi" başlıklı haber nedeniyle; Star Medya Yayıncılık A.Ş adına yayın yolu ile kişilik haklarına tecavüz nedeniyle Taraf Gazetecilik San. ve Tic. A.Ş ile (imtiyaz sahibi/yönetim kurulu başkanı)Başar ARSLAN aleyhine manevi tazminat davası açılmıştır.

4-) Taraf Gazetesinde 27.08.2014 günü de yayınlanan " Yandaş mahallede iktidar kavgası" başlıklı haber nedeniyle; Star Medya Yayıncılık A.Ş ve Mustafa Karaalioğlu ve Ethem SANCAK adına yayın yolu ile kişilik haklarına tecavüz nedeniyle Taraf Gazetecilik San. ve Tic. A.Ş ile (imtiyaz sahibi/yönetim kurulu başkanı)Başar ARSLAN aleyhine manevi tazminat davası açılmıştır.

5-) ''www.taraf.com.tr'' alan adlı internet sitesinde 04.08.2014 günü de yayınlanan " Karaalioğlu Aktroll çıktı" başlıklı haber nedeniyle; Star Medya Yayıncılık A.Ş - Mustafa Karaalioğlu- Mustafa Nihat Yükselir adına yayın yolu ile kişilik haklarına tecavüz nedeniyle Taraf Gazetecilik San. ve Tic. A.Ş ile (imtiyaz sahibi/yönetim kurulu başkanı)Başar ARSLAN aleyhine manevi tazminat davası açılmıştır.

Murat Sancak'tan Taraf gazetesinin iftirasına cevap

Bir süredir grubumuz aleyhine yalan ve iftira haberlere yer veren Taraf gazetesinin bugünkü nüshasında da gerçekle ilgisi olmayan iddialar yayınlanmıştır. Haberde dile getirilen olayların tamamı yalandır.
Murat Sancak'dan Taraf gazetesinin iftirasına cevap

Taraf gazetesi tarafından bir süredir sistematik bir şekilde yürütülen iftira kampanyasının amacı grubumuzun başarılı çalışmalarını gölgelemek ve huzursuzluk yaratmaktır.

Bugün yayınlanan haber de hayal mahsulüdür ve bir kurgudan ibarettir.

Ne Medya grubumuzda iddia edilen olaylar yaşanmış, ne geçmiş dönemlerde böyle bir harcama yapılmış, ne de yönetim kurulumuz veya herhangi bir birimimiz tarafından böyle bir tespitte bulunulmuştur. Geçmişte veya bugün şirket içindeki harcamalara ilişkin bağlı iddialar, hiçbir surette vuku bulmayan birer yalandan ve iftiradan ibarettir. Haberde belirtilen vakaların ve süreçlerin hiçbirisi gerçekleşmemiştir. Ne iddia edilen telefon görüşmesi, ne de iddia edildiği gibi buna bağlı harcamaların hiçbirisinin yaşanmadığı yönetim kurulumuzun da malumudur.

Dolayısıyla Sayın Ethem Sancak'la Sayın Mustafa Karaalioğlu arasında bir sorun veya tartışma da yaşanmamıştır. Sancak Ailesi, Medya Grup Başkanımız Sayın Mustafa Karaalioğlu ile uyum ve güven içerisinde çalışmakta; kendisinin çalışmalarını geçmişte olduğu gibi bugün de takdir etmektedir.

Star Medya Grubu, kaynağı ve maksadı belli bir saldırı altındadır.

Şirketimize olduğu gibi, Sayın Karaalioğlu'na yönelik haberlerin de tamamen iftira ve yıpratma maksatlı olduğunu görmekteyiz. Bu konuda gereken her türlü hukuki yollara başvurulmuş ve bundan sonra da başvurulacaktır.

Murat Sancak

Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star’dan Taraf’a sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN