Köşe yazılarında 14 Aralık operasyonu

Giriş Tarihi: 21.12.2014 12:31 Güncelleme Tarihi: 21.12.2014 14:28
Köşe yazılarında 14 Aralık operasyonu

Köşe yazarları bugün 14 Aralık operasyonunu kaleme aldı. İşte 21 Aralık 2014 köşe yazılarından bazı önemli başlıklar

FETHULLAH GÜLEN KENDİ İDDİANAMESİNİ YAZDI


Gülen'e sorunca kendini aciz kul gördüğünü söylüyor ama mesihiyetine dair türlü kara propagandalarla küçük yaşından itibaren binlerce insanı robot haline getiriyor. Onları insanlıktan çıkarıp robot yapıyor. Aslında bu robotlar güruhu değildir mesele. Esas mesele Gülen'dir. Rasputin Gülen'in yanında solda sıfır kalır... Aciz bir kuldan başka bir şey değilim diyen adam yayınladığı banrollü kitaplarında şu ifadeleri bol bol araya sıkıştırıyor.. "Kabe'de çok sinek vardı, herkesi ısırıyorlardı, bu sinekler beni bir kez ısırmadı..."
"Komşumuz bizim bahçedeki kazlarımızı dövmüş yaralamıştı; havada bir bulut belirdi, bizim kazları hırpalayan komşunun bahçesine dolu yağdı, ne var ne yok alıp götürdü; köyde başka hiçbir yere dolu yağmamıştı..."
"Zelzele olmuş, köyde yıkılmadık bina kalmamıştı, hiç kimse evde yatamıyordu, Fahri Kâinat Efendimiz, Hazreti Ali'ye buyurdu, 'bu köye bir kazık çak' dedi, ne zelzele kaldı ne de korku..."
Bunlar gibi kendini insan-üstü seçilmiş kişi olarak gösteren yüzlerce ifadesi olan bir adam bu. Aynı şekilde Gülen'in devlet içi paralel bir yapılanma kurduğunun itirafları da kitaplarında ve sohbet kasetlerinde mevcut. Aslında Gülen kendi iddianamesini kendi yazmış bir adamdır.
RASİM OZAN KÜTAHYALI/SABAH

DİĞER YAZILAR İÇİN ALT KISIMLARDAN SONRAKİ SAYFALARA İLERLEYİN


ARKADAŞINA GÖNDER
Köşe yazılarında 14 Aralık operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN