Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yıl 60 gazeteci hayatını kaybetti

Dünya E-Basın Konseyi (DEBK) Başkanı Hasan Taşkın, yeni yıl mesajında dünyanın çeşitli ülkelerinde değişik nedenlerle aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bir milyondan fazla insan hayatını kaybettiğini, çatışma ya da değişik nedenlerle de 60 gazetecinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 29.12.2014 10:56
Bu yıl 60 gazeteci hayatını kaybetti
DEBK Başkanı Hasan Taşkın, yeni yıl mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Dünya E-Basın Konseyi olarak Soma'daki maden kazası gibi acıların yaşandığı 2014 yılını geride bırakırken bu tür hüzünlerin yaşanmadığı yeni bir yıl temenni ediyoruz.

Habercilik kavramının Elektronik basın ve sosyal medyada değişik bir boyut kazandığı günümüzde internete giren kişi sayısı dünyada yaklaşık 3 milyar kişiyi buluyor.

Dünya E-Basın Konseyi Birliği olarak sanal ortamdaki kullanıcıların bilgilendirilmesi, geliştirilmesi oluşturduğumuz etik kuralların daha etkin kullanılması ve daha özgür yayın için tüm eksikliklerin akademisyenlerle birlikte araştırılması noktasında bir eksikliği gidermeye çalışıyoruz.Sanal ortamın daha sağlıklı ve sivil toplum olarak örgütsel büyümesi gerektiğini düşünüyoruz.Elektronik ve sosyal ortamdaki eksiklik ve yanlışların önüne gerek bilimsel gerekse araştırmak suretiyle delillendirerek geçmek gerektiğine inanıyoruz.

Dünya E-Basın Konseyi kişisel, kurumsal haklar ve gerektiğinde milletlerin haklarını da takip eden, her türlü kişi ve kurumla işbirliği içinde çalışmalar yapan sivil bir toplum örgütüdür. Kurum olarak çocukların, kadınların, habercilerin öldürülmediği; savaşların yaşanmadığı dünyaya barışın hakim olduğu yeni bir yıl temenni ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yıl 60 gazeteci hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN