CNN Türk'ten Hz. Muhammed Skandalı

Geçen hafta Charlie Hebdo'da meydana gelen 12 kişinin öldüğü saldırının ardından derginin ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed karikatürünün yer alacağı haber dakikalarca CNN Türk'te yayınlandı.

Giriş Tarihi: 13.1.2015 10:41
CNN Türk'ten Hz. Muhammed Skandalı
Charlie Hebdo dergisi, 12 kişinin öldüğü katliamın ardından ilk sayısını çıkarıyor. Bugün satışa başlayacak dergi 3 milyon adet basıldı. Geçen hafta meydana gelen 12 kişinin öldüğü saldırının ardından derginin ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed yer alacak. Haber CNN Türk'te yayınlandı. CNN Türk derginin kapağını dakikalarca ekrandan indirmedi.

Kapakta, gözü yaşlı Hz. Muhammed büyük harflerle "Ben Charlie'yim" yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle "her şey affedildi" yazıyor.

3 MİLYON ADET BASILDI

Charlie Hebdo çalışanları, derginin son sayısını Fransız liberasyon gazetesinin ofisinde hazırladı. Bugün piyasaya çıkacak olan son sayıysa 3 milyon adet basıldı.

Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz hafta çarşamba günü düzenlenen saldırıda 12 kişi ölmüştü. Hayatını kaybeden derginin 5 karikatüristi arasında, yazı işleri müdürü Stéphane Charbonnier de vardı.

DAKİKALARCA EKRANDA TUTTULAR


Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'i kapağına taşıdığı karikatürü CNNTürk yayınladı. Dakikalarca ekranda tutulan karikatürün blurlanmaması da dikkat çekti.

SPİKERE GÖRE SARIKLI BİR MÜSLÜMAN DİN ADAMI

Haberi sunan spiker "Dergi kapağı bambaşka bir mesaj veriyor. Kapakta sarıklı bir Müslüman din adamı elinde 'Je Suis Charlie' yazısını tutuyor." dedi.

Spiker sözlerine şöyle devam etti: Dergi bir anlamda yaşanan vahşice katliama rağmen katliam öncesi yayın çizgisiyle uyumlu davranıyor. Irkçılığa, nefrete, ötekileştirmeye karşı olan çizgisini bu sayının kapağında da herşeye rağmen sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CNN Türk'ten Hz. Muhammed Skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN