"Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"

CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programına konuk olan gazeteci-yazar İsmail Saymaz, gazeteci Elif Çakır ve gazeteci İrfan Aktan arasında sert tartışma yaşandı. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini söyleyen Elif Çakır sosyal medyada linç kampanyasına maruz bırakıldı.

Giriş Tarihi: 17.2.2015 23:01 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 00:02
Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış

Elif Çakır İrfan Aktan'ın iddialarına cevap olarak konunun Tayyip Erdoğan üzerinden değil Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden tartışılması gerektiğini söyledi.

CEZA YASADA VAR


Anayasanın 299. maddesinin Cumhurbaşkanına hakareti 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırdığını belirten Çakır "seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye'de bir "Erdoğan fobisi oluşmuş durumda" dedi.

KILIÇDAROĞLU OLSAYDI...


Çakır, "Erdoğan değil de Kılıçdaroğlu olmuş olsaydı bu yasağı konuşmuş olacaktınız. Erdoğan olduğu zaman "Erdoğan tartışılmıyor" şeklinde konuyu başka bir noktaya çekiliyor." şeklinde konuştu

LİNÇ KAMPANYASI YAPILDI


CNN Türk'te bu tartışmalar yaşanırken sosyal medyada Elif Çakır'a yönelik bir linç kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen Elif Çakır Twitter üzerinden sistemli bir şekilde hakaret kampanyasına maruz bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN