Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı

Cemaate yakınlığıyla bilinen İşadamı Akın İpek'in kanalı Bugün TV'deki bir programda akıl almaz bir tartışma yaşandı.

Giriş Tarihi: 27.2.2015 13:57 Güncelleme Tarihi: 27.2.2015 14:31
Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı

Nazlı Ilıcak'ın moderatörlüğündeki programda Süleyman Şah türbesinin taşınması tartışıldı. Bugün yazarı Gültekin Avcı'nın Süleyman Şah türbesinin Suriye Eşme'sine taşınmasını vatana ihanet olarak tanımlaması muhalif yazılarıyla bilinen Taraf yazarı Hayko Bağdat'ı bile çileden çıkardı.

Avcı; "Bu zamana kadar Süleyman Şah türbesiyle ilgili muhatabınız gerek 1921 Ankara anlaşması gerek 1923 Lozan anlaşması hasebiyle bu tür krizlerde Suriye devletiyle muhatap olunuyordu. Şimdi Suriye devletiyle muhatap olmuyorsun. İkincisi taşıdığın yer Suriye toprakları mı? Değil!. Kobani Suriye torağımı mı? Mesela şöyle bir şey olsaydı. Belki o zaman tartışmaya açıktı. Suriye topraklarından alınan türbeyi, yine Esed rejimi Suriye devletini egemenlik sahasındaki başka bir sahaya taşındaydı toprak kaybı olup olmadığı tartışılabilirdi. Ama siz oradan çıkıyorsunuz Esed rejiminin egemenliği alanında olmayan bir yere taşıyorsunuz demek ki bir toprak kaybı var." şeklinde konuştu.

"Nazlı Ilıcak'ın size göre burada bir vatana ihanet olduğu iddiasında mısınız?" sorusuna "Bana göre Türk Ceza Kanunu 302'dir" yanıtını verdi. Bu yanıta dayanamayan Taraf yazarı Hayko Bağdat; "IŞİD tehdidi altındaki o karakoldaki askerlerin orada kalmasını savunmak büyük ahmaklıktır. O toprak dediğin şey sembolik bir türbedir. Taşınması çağın ruhuna uygundur. Daha güvenli bir yere alınması mantıklıdır. Bu da vatana ihanet filan değildir." diyerek tepkisini ortaya koydu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN