Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özlem Zengin: Yüzüme 'Katil' diye bağırdılar!

Giriş Tarihi: 7.3.2015 14:26 Güncelleme Tarihi: 7.3.2015 14:29
Özlem Zengin: Yüzüme 'Katil' diye bağırdılar!

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Özlem Zengin, Gezi olayları sırasında Kabataş'ta yaşanan saldırı olayını A Haber'de değerlendirdi.

Gezi olaylarında kendisinin de tacize uğradığını belirten Zengin, sadece görüntüsünden dolayı başörtülü kadınların aşağılandığını söyledi.

Yüzüme 'Katil' diye bağırdılar

Gezi olayları yaşanırken o kadar çok başörtülü kadın tacize uğradı ki, onlardan bir tanesiydi Kabataş'ta yaşananlar. Bir sürü kadın tacize uğradı, arabasının içinde başını açmaya zorlandı arabası sallanarak Bağdat Caddesi'nde. Arabasının içinde bebeği varken… Bunu yapanlar kadınlardı. Zaten tuhaftır başörtüsüne düşman olanlar daha çok kadınlar. Kadınlar kadınlara şiddet uyguluyor, inanılır gibi değil. Bir sürü insan mağdur oldu. Ben mesela Taksim'de sokakta yürürken, sadece yürüyorum, Berkin Elvan ile ilgili eylem yapanlar suratınıza bakarak size 'katil' diye bağırıyorlar. Bana bağırıyor katil diye, neden, başörtülü olduğum için. Bunu yapmaya kimin hakkı var? Bu dehşet bir şey, sadece görüntünüzden dolayı sizi insanlar aşağılıyorlar, tahkir ediyorlar, size her türlü sözü söyleme hakkını kendilerinde buluyorlar. Buna hiç kimsenin hakkı yok.
Kabataş meselesinde olacak olan şey belli. Bir şikayet var, hukuken bir kadının bir iddiası var. Bu iddia artık hukuki yollarla süreç başladıktan sonra, o olayı gören insanlar için bile, olayın varlığına yokluğuna artık mahkeme karar verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özlem Zengin: Yüzüme 'Katil' diye bağırdılar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN