Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kertenkele'de müthiş soruya, muazzam cevap… - İzle

Kertenkele'de Hicabi'nin Ziya hocaya sorduğu Sırat köprüsü sorusu herkesi şaşırttı. Ziya hoca da muazzam soruya aynı güzellikte cevap verdi

Giriş Tarihi: 14.3.2015 23:13 Güncelleme Tarihi: 15.3.2015 00:34
Kertenkele'de müthiş soruya, muazzam cevap… - İzle

HİCABİ'Yİ KUŞ GİBİ HAFİFLETEN CEVAP…

İlginç soruları olduğu kadar, bazen de bir o kadar mantıklı soruları olan Hicabi, bu sefer zor ama mantıklı sorularından bir tanesini sorabilmek için, soluğu Ziya hocanın yanında almıştır. Hicabi, Ziya hocadan izin alarak "Sırat köprüsü kıldan incedir ya, üzerinden geçerken kopmuyor mu?" diyerek, her zamanki gibi, cevabını büyük merakla beklediği müthiş sorusunu sorar. Ziya Hoca ise, Hicabi'nin sorusuna, Dünya hayatında yapmamız gerekenleri anlattığı, sevapların önemi ve günahların ağırlığından bahsettiği, muazzam cevabıyla karşılık verir.

KERTENKELE'NİN HOŞUNA GİDEN TEKLİF…

Sezgin, iki taşı kale direği yerine koymuş, arkadaşı Çiko'yu da kaleci yapmış penaltı çekerken, elinde Zehra'ya hediye vermek için aldığı çantayla yoldan geçmekte olan Kertenkele'yi görür. Gözüne kestirdiği, çanta için, penaltı çekişme teklifinde bulunan Sezgin, ortaya da bir iddia koyar. Kertenkele'yi yenerse çantayı alacak, şayet Kertenkele yenerse, bir daha onun karşısına çıkmayacaktır. Teklif, Kertenkele'nin hoşuna gitmiş olsa da, Kertenkele'nin, çantanın hediye olduğunu söylemesine karşılık, çantayı alamayacağını anlayan Sezgin'in, daha güzel ve iştah açıcı bir isteği vardır. Ve iş, sadece geriye kaç penaltı çekeceklerine kalmıştır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kertenkele'de müthiş soruya, muazzam cevap… - İzle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN