Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daily Sabah Londra'da panel düzenleyecek

Kurulduğu günden itibaren Türkiye'nin önemli gelişmelerini yerli ve yabancı okuyuculara İngilizce duyuran Daily Sabah Gazetesi bünyesinde kurduğu ''Daily Sabah Politika Araştırmaları Merkezi'' ile dünyanın çeşitli ülkelerinde paneller düzenleyecek. Bu kapsamda ilk etkinlik ise 20 Mart Cuma günü ''Somali'de Türk Dış Politikası: İnsani mi, stratejik mi?'' başlığı ile İngitere'nin başkenti Londra'da yapılacak.

Giriş Tarihi: 19.3.2015 13:19 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:59
Daily Sabah Londra'da panel düzenleyecek

Turkuvaz Medya Grubunun İngilizce gazetesi Daily Sabah kısa sürede gerçekleştirdiği önemli çalışmalara yenilerini ekliyor. Yazılı yayınlarının yanı sıra bir düşünce merkezi olarakta hareket etme kararı alan Daily Sabah, farklı konularda, dünyanın farklı ülkelerinde diplomatlar, yabancı gazeteciler ve okuyucuları ile buluşacak.

''Daily Sabah Centre For Policy Studies'' ilk etkinliğini İngiltere'nin önemli üniversitelerinden biri olan SOAS Üniversitesi ile gerçekleştirecek. Türkiye'nin Somali'ye yönelik insani yardımlarının ele alınacağı Londra'daki panele Türkiye Cumhuriyeti Somali Eski Büyükelçisi Dr. Kani Torun, Müslüman Yardım Kuruluşları Forumu yöneticilerinden Abdurrahman Sharif ve İngiltere'nin ünl düşünce kuruluşu Chatham House'da Afrika Araştırmacısı olarak görev yapan Jason Mosley konuşmacı olarak katılacak.

Programda, Türkiye Cumhuriyetinin Dış Politika çalışmaları kapsamında Somali'ye gerçekleştirdiği insani yardımlar ve barışın tesisi için hayata geçirdiği projeler yabancı gazetecilere ve dünya kamuoyuna anlatılacak.

Türkiye- Somali ilişkileri özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde 2011 ylında Mogadişu ziyareti ile önemli bir ivme kazanmıştı. Türkiye ve Somali arasındaki ikili anlaşmalar sonrası ülkede alt yapıdan üst yapıya kadar birçok proje hayata geçti.

Süleyman Dinçer - Londra
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daily Sabah Londra'da panel düzenleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN