Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'a: Cihangir abajuru!

Giriş Tarihi: 19.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 14:49
Esra Elönü'den Ahmet Altan'a: Cihangir abajuru!

Diriliş Postası'ndaki bugünkü yazısında , 'ı eleştirdi.

'ın uzun bir süreden sonra Hürriyet'e verdiği ilk röportaj çok konuşuldu. Mehmet Baransu'nun tutuklanmasına tepki gösteren Ahmet Altan Balyoz belgeleri ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Bugün Diriliş Postası'ndaki yazısında Ahmet Altan'ı topa tuttu.

Ahmet Altan için "cihangir abajuru" benzetmesini yapan Elönü, "Elinde viski bardağı buz geveliyor, koltuktan taşarcasına tampona kuvvet yağdırıyor maşallah. Okuruna sesleniyor. İçince bir büyük yerine devleti devirdiğini zanneden adamlardan rol çalarak. İktidara sallayan cümlelerin ağız tiryakisi bizzat kendisi " diyerek Hürriyet'teki pozuna da gönderme yapıyor.

"AMA BİZ APTALIZ"

"Ama biz aptalız! Sırf kendi çarkından istifa edip kutsal camiamızın çevresinde plastik tavaf eyleyen adamlara prim vermede ustalığımız buna sebep. Biz sizin gibi adamların oyununu anlamakta feraset fakiri ola ola, sizi matah vitrinlerde cilalayıp kendi aydınına ev danası pozisyonunu vere vere komik hallere düşmede birinci olduk" diyen Elönü, iğneyi Ahmet Altan'a batırırken çuvaldızı kendi camiasına batırmayı ihmal etmiyor.

Esra Elönü'nün Diriliş Postası'ndaki Ahmet Altan yazısı şöyle:

Aydın değil cihangir abajuru..

Murdar bir halden,muhteşem bir maziye kanatlanmak gericilikse, her namuslu insan gericidir. (Cemil Meriç)

Boynuna desen desen fular bağlayıp fazlasıyla sıkan, ağzına duman kepçesi pipoyu yerleştirenin aydın olduğu ülkeme Hoşgeldiniz. Bunlar olmadığı zaman hiçbir şey olmaz alt üstü jeneratör devreye girer iyi de olur.. Eksikliği fikirle değil jeneratörle doldurulacak adam da zaten orijinal aydın olmamıştır mübarek olsun.

Kuponla aldığı Meydan Larousse'ye çeyizlik bardak saran kızlara kitap yazınca aşk adamı olan, konforlu hatun aforizmaları yazıp sosyal medya duvarında bir dikişte tüketilen yazarı gördüm. Bir zamana kadar Ahmet Altan bir zamandan sonra Ahmet Altan Düzyatanca artistik replikler savuran olmuş. Hay Allah..

Elinde viski bardağı buz geveliyor, koltuktan taşarcasına tampona kuvvet yağdırıyor maşallah. Okuruna sesleniyor. İçince bir büyük yerine devleti devirdiğini zanneden adamlardan rol çalarak. İktidara sallayan cümlelerin ağız tiryakisi bizzat kendisi.

Bıraksan sızıp bileşenlerine ayrılacak. Kafaya bir ayraç reklamı alsa da komik bulduğumuz sayfayı kaçırmasak. Ne oldu şimdi Ahmet Altan? O battal boy laflar ettiği lider, o kahraman adam diyerek yazdığı yazılar, geçmişten bugüne renk renk boy boy taltif ettiği o adam. Saman altından din yürüten adamlarla sığ ittifak hallerine bürünüşün.

Ama biz aptalız! Sırf kendi çarkından istifa edip kutsal camiamızın çevresinde plastik tavaf eyleyen adamlara prim vermede ustalığımız buna sebep. Biz sizin gibi adamların oyununu anlamakta feraset fakiri ola ola, sizi matah vitrinlerde cilalayıp kendi aydınına ev danası pozisyonunu vere vere komik hallere düşmede birinci olduk .

Kaçarken kullandığı belge istifli bavulun turisti olmuş bir adama methiyeler düzen camiamızın ibretlik halleri. Niye şaşırdınız? Kendini aydın diye pazarlayıp cihangir abajurundan öteye geçmeyen adamın mürit halkasında olanlar şimdi aaa çok ayıp Ahmet Altan diye kıvranmıyor mu ? Gülüp geçmeler ücretsizdir. Buyrun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esra Elönü'den Ahmet Altan'a: Cihangir abajuru!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN