"Gülen'in mason olduğu iddiası sürpriz değil"

Giriş Tarihi: 31.3.2015 01:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 01:08
Gülen'in mason olduğu iddiası sürpriz değil

A Haber'de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj’a Yeni Şafak Gazetesi’nde yayımlanan Fethullah Gülen'in mason olduğuna dair belgeler masaya yatırıldı. Programın konuğu Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı ve Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Öztürk'tü.

Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Fethullah Gülen'in mason olduğu iddiasının kendisi için sürpriz olmadığını ve Gülen'in dünyasının son derece karanlık olduğunu söyledi.


Fethullah Gülen'i "Her türlü yapı ve her türlü ilişkiye girebilecek biri" olarak tanımlayan Prof.Dr. Mustafa Öztürk, teksir yemininin tıpkı namaz için abdest gibi masonluğun ön şartlarından biri olduğunu ifade etti. Öztürk, cemaat ile masonluğun birbirine benzeyen birçok yönü olduğuna dikkat çekti.

"Bu topraklarda geniş bir alan kurmak istiyorsanız bunu din üzerinden yaparsınız" ifadesini kullanan Öztürk,"Gülen'in hareket tarzı bir dini ekol ya da harekete benzemez. Cemaat büyük şehre yeni gelen insanların çaresizliğini iyi kullanıyor" diye konuştu.

"HALK KATINDA CEMAATİN GÜVENİLİRLİĞİ KALMADI"

İnsanların artık cemaate güvenmediğinin altını çizen Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi,"Halk katında cemaat yüzde 95 bitti, güvenilirliği kalmadı. Dik durma görüntüsü vermeye çalışıyor ama belini doğrultamaz. Cemaate operasyonlara ara verilmemesi ve devletin cemaate karşı teyakkuz halinde olması lazım" değerlendirmesinde bulundu.

İşte Türkiye'deki ünlü masonların listesiBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gülen'in mason olduğu iddiası sürpriz değil"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN