Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diriliş Ertuğrul 16. bölüm fragmanı tek parça izle

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 11:22
Diriliş Ertuğrul 16. bölüm fragmanı tek parça izle

Diriliş Ertuğrul 16. yeni bölümü ile Çarşamba akşamı TRT 1'de.

Diriliş Ertuğrul dizisi Çarşamba günü (08.04.2015) 16. bölümüyle TRT ekranlarında seyirciyle buluşacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 16. BÖLÜM FRAGMANI

Kara Toygar'ın sinsi düşünceleri hayata geçecek mi? Süleyman Şah'ın Kayılara yaptığı fütuhhat yani artık savunma değil hücum emri nasıl bir geleceği ortaya koyacak? Kurtoğlu'nun Gündoğdu'yu fitlemeleri işe yarayacak mı? Hayme Ana ile Selcan Hatun çekişmesinde nasıl bir gelişme yaşanacak? Tapınak Şövalyelerinin görevlendirdiği savaşçı görevini yerine getiremeyince yeni birini görevlendirecekler mi? Turgut Alp'le ilgili nasıl gelişmeler yaşanacak?

13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071'de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul'dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı.


Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul'un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul'un, İbn-i Arabi'den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. "Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler; Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm; Bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik; Bu destanda büyüleyici bir aşk var.


Oyuncular

Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Hülya Darcan, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Osman Soykut, Hande Subaşı, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Tolga Sala, Hamit Demir, Fahri Öztezcan, Sedat Savtak, Gökhan Atalay, Cengiz Coşkun, Can Kahraman, Mehmet Emin İnci, Gökhan Karacık, Arda Anarat, Burak Temiz, Serdar Gökhan, Levent Öktem

Yönetmen

Burak Cem Arlıel

Yapımcı

Tekden Film / Mehmet Bozdağ

Program Ekibi

Proje-Senaryo: Mehmet Bozdağ Genel Yönetmen: Metin Günay
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diriliş Ertuğrul 16. bölüm fragmanı tek parça izle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN