Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksim'in açılmaması teknik bir problem!

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok, A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programına katıldı...

Giriş Tarihi: 1.5.2015 22:04
Taksim'in açılmaması teknik bir problem!
A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj'ın konuğu Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok'tu. Programda gündemdeki konular tartışıldı.

"1 MAYIS KUTLAMALARI SAKİN GEÇTİ"

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok, Türkiye'de 1 Mayıs kutlamalarının bazı çevrelerin beklediği gibi gergin değil sakin geçtiğini söyledi. Altınok, "Kimilerinin böyle bir beklentisi vardı ama boşa çıktı" ifadesini kullandı.

"HÜKÜMETİN TAKSİM'İ AÇMAMASI HUSUMETTEN DEĞİL TEKNİK BİR PROBLEM"

Hükümetin Taksim'i gösterilere kapatmasını değerlendiren Altınok, "Hükümetin Taksim'i açmaması işçilere husumetten kaynaklanmıyor. Türkiye solunun yıllardır temel talebi olan Taksim'in yürüyüş ve gösterilere açılması talebini sağ bir hükümet olan AK Parti yerine getirdi. Bu tamamen teknik bir problem ve işçilere daha iyi anlatılmalı" dedi.

"ALEVİLERE ŞİRİN GÖRÜNME ÇABASI"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Taksim işçinin, bizim Kabe'mizdir' sözünü eleştiren Altınok, "Selahattin Demirtaş'ın Taksim'i Kabe'ye benzetmesi, Alevilere şirin görünme çabasıdır. Bu büyük bir hatadır. Ülkede kaosun meşruiyetini yaratmaya çalışıyor" diye konuştu.

"HDP'NİN BARAJI AŞMASI ÇOK ZOR"

HDP'nin barajı aşmasının çok zor olduğunu belirten Altınok, "1 milyon ekstra yeni oya ihtiyacı var. Amaçları artık barajı aşmak değil iktidara zarar vermek" şeklinde konuştu.

"MADEM MEŞRU BİR GÖRÜŞMEYDİ, NEDEN SAKLANDI?"

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak arasında yapılan görüşmeyle ilgili soruları da yanıtlayan Sabah Gazetesi Yazarı, "Madem meşru bir görüşmeydi, Dumanlı bunu neden sakladı? diye sordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim'in açılmaması teknik bir problem!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN