Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''Demirtaş'a cici çocuk imajı çizildi''

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Ünal, Kenan Evren'in cenazesine AK Parti'den kimsenin katılmayacağını bildirdi. Halkların Demokratik Partisi'nin barajı aşması üzerine kurulan bir stratejinin muhalefetin başarısızlığını gösterdiğini söyleyen Ünal, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş üzerinde cici çocuk algısı yaratılmaya çalışıldığını savundu. Paralel yapının seçimin meşruiyetini hedef aldığını söyleyen AK Partili Ünal, Paralel Yapı’dan en çok CHP ve MHP milletvekillerinin korktuğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 19:15 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 19:24
''Demirtaş'a cici çocuk imajı çizildi''
TÖRENLERE KATILMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ

Genel Kurmay'ın bu konudaki tasarrufuna saygı duymak gerekir ama biz AK Parti olarak, sabahta açıklamasını yaptık, herhangi bir şekilde bu törenlere katılmayı düşünmüyoruz.

8 Haziran'da birilerinin istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bir siyasi sorumluluktur ama kendisine %35'i hedef olarak koyan, ya da kendisine %19-20' yi hedef olarak koyan ve iktidar olmayı düşünmeyen bir muhalefetin başarısızlık algısı da farklı olabiliyor.
Seçimin merkezine HDP'nin barajı aşıp aşamayacağını almak, ana muhalefetin ve yavru muhalefetin bir nevi başarısızlığı bana göre. 'AK Parti'nin oylarını düşürüp düşürmemesi HDP'nin barajı aşmasına bağlı' Eğer seçim stratejileri buysa ki maalesef bu gibi gözüküyor, bu her şeyden önce başarısızlığı kabul etmek anlamına geliyor.

MHP'nin son bir haftadır çok agresif ve hiçbir siyasi adap ile örtüşmeyen, mesela dün Bahçeli AK Partilileri kastederek meydanda şerefsizler diye bağırdı. Bunun bir hukuki karşılığı da olacak, olmalıdır da.

PARALEL YAPI TAKTİK VERİYOR

Burada Paralel Yapı, hem MHP'ye, hem CHP'ye çok ciddi stratejik ve taktik destekte bulunuyor. Ve şimdi yeni bir şeye başlıyorlar. Seçimlerin meşruiyetini tartışmalı hale getirmek. 'Seçim hilesi yapılacak, seçimlerde sandık güvenli değil.'


1.350.000 saat dinleme yapmış bir örgütten bahsediyoruz. Bu yapının devletten temizlenmesi için ciddi bir kararlılık ve irade ortaya konması gerekiyor.

CHP VE MHP'DEKİLER KORKUYOR

Geçen gün Meral Akşener'i dinledim, diyor ki 'Korkuyorlar'. Bizim korkacak hiçbir şeyimiz yok. Tam tersine MHP'deki, CHP'deki bazı milletvekilleri korkuyorlar. Çünkü hala bunların elinde herkesle ilgili kasetler var, herkesle ilgili dinleme kayıtları, tapeler var. Bunlar yıllarca insanları tehdit ederek, iş adamından, siyasetçilere varıncaya kadar korkutmuşlar.


AK PARTİ 46-48, HDP BARAJ ALTI

Şu anda AK Parti 46-48 bandında, CHP 24-26, MHP 14-16, HDP 7-9 bandında gözüküyor. HDP şu anda baraj altında gözüküyor.


DEMİRTAŞ'A CİCİ ÇOCUK İMAJI ÇİZİLDİ

HDP ile ilgili ciddi bir çalışma yürütülüyor. Selahattin Demirtaş üzerine inşa edilmiş bir imaj var, 'cici çocuk, özgürlükçü ve barışçıl' ama onun altında perdelenen şey Siirt'e Batman'a, Şırnak'a gittiğinizde tehdit edilen insanlar, kan akan musluklar, billbordlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Demirtaş'a cici çocuk imajı çizildi''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN