Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miraç Kandili hadisesi nedir anlamı ve faziletleri – En güzel Kandil SMS ve Mesajları 2015

En güzel yeni kandil mesajları 2015; Miraç Kandili hadisesi nedir, Miraç kandilinin önemi ve faziletleri ile birlikte en yeni kandil mesajları mübareklerin Miraç kandili hakkında söyledikleri sözler ve hadisler burada, tıklayınız.

Giriş Tarihi: 15.5.2015 12:26
Miraç Kandili hadisesi nedir anlamı ve faziletleri – En güzel Kandil SMS ve Mesajları 2015
Miraç kelime anlamı olarak yükselmek seyahat etmek gibi anlamlar taşımaktır. İslam alemi için en büyük mucizelerden birisi olarak görülen Miraç hadisesinde Peygamber Efendimizin yaşadığı ve Müslümanlara namazın hediye edilmesi çok kutsaldır. Receb ayının 27.Gecesi Cebrail Aleyhisselamın rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksa'ya oradan semaya yüce alemlere ilahi huzura yükselmesi Miraç hadisesidir. Miraç kandili; Allah'a bağlılık ve boyun eğerek insanın ulaşacağı ahlaki erdemlere ruh temizliğine erişimi hatırlatmaktadır. Bu gecede farz kılınan ve Müslümanların miracı olarak kabul edilen namaz da bu geceden hediye olarak bilinmektedir. Miraç; merdiven kökünden gelen bir kelime olup, Peygamberimizin göğe yükselmesini ifade etmektedir. Kuran-ı Kerim'de miraç; "Muhakkak ki o, O'nu bir başka inişte daha gördü. Sidretü'l Müntehâ'nın yanında. O'nun yanında da Me'va cenneti. O zaman Sidre'yi kaplayan kaplamıştı. Göz şaşmadı ve aşmadı. Andolsun, o, Rabbinin en büyük alametlerinden bir kısmını gördü.(Necm suresi: 13-18)" ayeti ile geçmektedir.

MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah.

Allah"ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!

Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

Allah"ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)'ı anlatır. Muhammed (SAV)'ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miraç Kandili hadisesi nedir anlamı ve faziletleri – En güzel Kandil SMS ve Mesajları 2015
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN