Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK Hizmet sorgulama, SSK Hizmet dökümü ve MHRS Randevu almak için E—Devlet

, SSK Hizmet Sorgulama, SGK hizmet dökümü alma, MHRS Hasta Randevu alma sistemi vatandaşa büyük kolaylıklar sağladı. Artık bir mobil kadar bize yakın olan bu kurum ve kuruluşlardan ne tür hizmetler alabiliriz, internet adresleri ve döküm ile MHRS hastane randvu alma linkleri haberimize eklenmiştir. İşte haberin ayrıntıları...

Giriş Tarihi: 20.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 14.8.2015 10:42
SGK Hizmet sorgulama, SSK Hizmet dökümü ve MHRS Randevu almak için E—Devlet
MHRS Online Randevu Alma Hastane Randevu İşlemleri

Mhrs online randevu alma işlemleri için MHRS sistemine giriş yapılmalıdır. MHRS online randevu alarak hastane muayene randevusu almak kolay ve zahmetsizdir. Hastane randevu alma haberimizin detaylarına bakınız.

Sağlık alanında yapılan yenilikler ile birlikte vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanması amacıylarandevu sistemine geçilmiştir. Randevu sistemi ile birlikte sağlık hizmetinden yararlanmak çok daha kolay bir hal almıştır. Önceki zamanlarda erken giderek sıra almak ve sırada beklemek gerekirken artık telefon ya da internet üzerinden randevu almak ile birlikte hastaneye randevu saatinde gitmeniz yeterli olmaktadır. Bubakımdan hastane randevu işlemleri hastalar için çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hâlihazırda hasta olan ve zor durumda olan vatandaşların hastanelerde kuyruk beklemesine gerek kalmadan saatinde tedavi olması ve tekrar evine dönebilmesi bu sistem ile mümkün kılmıştır.

SSK MHRS RANDEVU ALMA SİSTEMİ - TIKLAYIN

Bu bakımdan sizler de online olarak randevu almak için MHRSonline randevu alma sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra ise vatandaşlık kimlik bilgileri ile birlikte üyeolmanız gerekir.Sadece bir defaya mahsus olarak yapacağınız üyelik işlemleri ile birlikte sonraki randevu alımlarınızda bu üye bilgilerini kullanmanız yeterli olacaktır. Üyelik işlemlerini başarılı gerçekleştirdikten sonra ücretsiz hastane randevu alma bölümünden kendiniz için randevu işlemlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda vatandaşlar için büyük bir seçenek sunulmuştur. Ücretsiz olarak yapacağınız bu işlemlerde istediğiniz şekilde seçimde yapabilirsiniz. Hastane, doktor, tarih ve saat bilgisi seçerek dilediğiniz zaman için randevu almanız mümkündür. Bu konudaki tek kriter gün ve saatin boş olmasıdır. Hastane randevu alma konusunda diğer bir seçenek ise alo 182'dir. Dileyen vatandaşlarAlo 182'yi arayarak hastane randevu alma işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilecektir

Tüm bu bilgiler doğrultusunda size MHRSonline randevu giriş ile hastane randevu alma işlemleri de başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz hastane randevu alma işlemleri MHRS ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar haberimizdeki adımları takip ederek işlemlerinde gerçekleştirebilir.

e-Devlet'ten yeni hizmet!

e Devlet Kapısı'ndan yeni uygulama. Fatura bilgilerinizi internetten kontrol edebileceksiniz.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Kapısı üzerinden 5 adet yeni hizmet sunulmaya başlandı. Buna göre; Baraj Doluluk Oranları Su Analiz Raporu Abone Bilgileri Sorgulama Arıza ve Bakım Bilgisi Sorgulama Fatura Bilgileri Sorgulama internetten yapılabilecek.

E DEVLET GİRİŞİ

E Devlet Giriş ve BİMER başvuru sorgulama

E Devlet çıktı, bir çok işlem kolaylaştı. Sadece tek bir E-Devlet şifresi alarak tüm kamu işlemlerimizi online yapabilmekteyiz Başbakanlık İletişim Merkezi Bimer başvurusu E Devlet girişi ile yapılabilir. E Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak Bimer şikayet sayfasına ulaşılabilmektedir. Bimer başvuru işlemleri için haberin devamını okuyabilirsiniz.

Kamu kurumları ile ilgili yaşanan yoğunluktan kaynaklanan gecikmelerden vatandaşların etkilenmemesi bu konuda kolay bir şekilde çözüme ulaşabilmesi için Başbakanlık tarafından özel bir çalışma başlatılmış, bu kapsamda ise Bimer adı ile bir kurum oluşturulup, vatandaşların her türlü durumlarda yardım alması ve görüşlerini Başbakanlık'a iletmesi sağlanmıştır. İnsanların rahat bir şekilde ulaşabileceği bu kurum sayesinde, öneri, bilgi alma ya da şikâyet konusunda Bimer'e başvuru yapabilmektedir.

BİMER'E BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

Bimer'e başvuru yaparak her türlü konulardaki tüm ihtiyaçların giderilmesi mümkün hale gelmiştir. Bunun yanında Başbakanlık başvurusu sonrasında başvurunuzun durumunu takip işlemlerinizi de E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bu bakımdan isteyen kişiler BİMER'e internet sitesi üzerinden isteyen kişiler de E-Devlet Kapısı portalı üzerinden yeni açılan Bimer kategorisinden başvuru sonuçlarına ulaşabilmektedir.

E-DEVLET İÇİN TIKLAYINIZ...

Vatandaşların ihtiyaç duyduğu her zaman ulaşabileceği ve online olarak yararlanabildiği bu hizmette, ihbar gibi durumların da ulaştırılması mümkün hale getirilmiştir. Bu bakımdan devlet kurumları ile ilgili her türlü işlemlerde ve kişilerin merak, öneri ya da şikayet durumlarında BİMER'e başvuru yapması yeterlidir. Peki bu ücretli mi? Hayır herhangi bir şekilde ücret gerektirmeyen ve tamamen gizlilik esasına dayalı olarak gerçekleştirilen işlemlerin yapıldığı bu Başbakanlık hizmetlerinden bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Bimer şikayet başvurusu için ilk olarak E-Devlet Kapısı portalına giriş yapmanız ve ardından menüden BİMER başvuru bağlantısını takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede başvuru için ilgili alana kolay bir şekilde ulaşacaksınız. Üstelik bu başvuru sonrasında E- Devlet üzerinde bulunan Bimer menüsünde yer alan Başbakanlık şikayet başvuru sonucu sorgulama bölümünden de yaptığınız bu başvurunun sonucu için sorgulama da yapabilir, böylelikle yaptığınız şikayetlerin sonucunda neler yapıldığına, başvurunuzun hangi aşamada olduğunu ya da bilgi almak için yaptığınız başvurunun nasıl cevaplandığını öğrenebilirsiniz. Tüm bu imkanlar sayesinde Bimer başvuru ile Başbakanlık iletişim merkezi imkanlarından yararlanabileceğiniz bu Başbakanlık özel sisteminde, her zaman için bir çözüm bulabilmeniz mümkündür.

SSK Hizmet Sorgulama Ve SSK Tescil Kaydı Bilgisi

Online olarak SSK hizmet sorgulama ve SSK 4A tescil kaydı için E SGM giriş işlemlerini yapmanız gerekmektedir. E SGM sorgulama ekranı üzerinden SSK hizmet sorgulama ve gün dökümü işlemlerini yapabilirsiniz. Detaylar haberimizde.

Ülkemizde tüm vatandaşlarımız zorunlu olarak sigortalı oldukları için SGK'nın iş yükü oldukça fazladır. Bu bakımdan SGK üzerindeki iş oldukça yoğun olduğu için online hizmetler soruları ve vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu'na gelmeden de bilgi alabilmesi sağlamıştır. Bu bakımdan internet üzerinde oluşturulan E SGM portalı üzerinden sigorta bilgilerini sorgulayabilir, son durumları görerek sigorta takip işlemleri yapabilirsiniz.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

SSK GÜN SORGULAMA

SSK SORGULAMA


E SGM portalına giriş yaparken kimlik bilgilerinin sisteme girilmesi yeterli olacaktır. E SGM girişi sonrasında açılan yeni sayfada bulunan menü üzerinden gerekli seçimleri yapmanız ile birlikte tescil kaydı ve 4Ahizmet dökümü alabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu tarafından tamamen ücretsiz olarak sağlanan SSK hizmet sorgulama sayesinde kuruma gitmeye gerek kalmayacak hem de bilgilerimizi istediğimiz zaman takip edebileceksiniz.

SGK tescil kaydı sorgulamak isteyenlerin ilk olarak E SGM portalına giriş yapması gerekmektedir. Ardından tescil bölümüne tıklayarak4A seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Sorgulama sonrasında açılacak olan yeni pencereden sigorta tescil kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

SGK hizmet dökümü almak isteyenlerin ise yine portala giriş yapması gerekmektedir. Portala giriş yaptıktan sonra ise açılan menüden hizmet bölümünü sonra 4A seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Yapacağınız bu seçim ile birlikte SSK hizmet dökümü sistem tarafından otomatik olarak yayınlanacaktır. Bu döküm üzerinde inceleme yaparak sigortanız hakkında detaylı bir şekilde bilgi almanız mümkündür.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda E SGM giriş yaparak hizmet dökümü alma,SGKtescil kaydı sorgulama işlemlerinizi sizde haberde belirtilen adımları takip ederek online portal üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ücretsiz imkandan yararlanmak için internet bağlantınızın olması yeterli olacaktır.

SGK hizmet dökümü ile SSK gün bilgisi sorgulama

SGK hizmet dökümü ile SSK gün ve prim sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü nasıl alınır ve SGK hizmet dökümü hakkında detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu, internet üzerinden bir takım hizmetlerini sunmaya başlamıştır. SGK'nın her geçen gün daha da artan uygulamalarından bir tanesi de, hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi işlemleridir. SGK hizmet dökümü öğrenilmesi işlemleri, iki değişik şekilde yapılabilmektedir. SGK'nın, hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi için düzenlemiş olduğu bu yöntemlerden biri, e-devlet kapısına giriş yapılarak ve burada E-Devlet şifresi ile öğrenilen hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi işlemleri, diğeri ise ESGM sistemine giriş yapılarak ve burada şifre kullanılmadan yapılan SGK gün sorgulama bilgilerinin öğrenilmesi işlemleridir.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

SİGORTA SORGULAMA


NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM


Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak, bağlı olduğunuz kurumun ne olduğu fark etmeksizin SGK prim bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bu durumda, ister 4A (SSK), ister 4B (BAĞ-KUR) isterseniz de 4C (Emekli Sandığı) kurumuna bağlı olun, bu iki yöntemi kullanabilir ve SGK hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Haberimize, bu yöntemlerin nasıl kullanıldığı anlatarak devam edelim. Bu durumda, SGK hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenmek için kullanabileceğiniz işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Bu yöntem ile SGK hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenmek için başlangıç aşaması olarak, e-devlet kapısı resmi web adresi olan www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız.

Bir sonraki aşamada burada yeni açılan sayfanın sağ üst tarafında ve sol tarafında olmak üzere iki tarafında da yer alan ve E-Hizmetleradı ile düzenlenmiş olan bölümlerden her hangi birine geliniz.

Daha sonra, yine burada yeni açılan sayfanın sol tarafında yer alan ve harflerin bulunduğu bölümden Sharfini seçiniz.

Bu aşamadan hemen sonra, S harfi ile çıkan seçenekler arasındanSosyal Güvenlik Kurumuseçeneğine geliniz.

Ardındaki aşamada ise, açılan sayfada, SSK (4A), BAĞ-KUR (4B) ve Emekli Sandığı (4C)şeklinde yazan başlıkları göreceksiniz.

Daha sonraki aşamada, düzenlenmiş olan bu kurumlar içinden, kendinizin bağlı olarak çalıştığınız kurumun hizmet dökümünü seçiniz.

Devamındaki aşamada, bu sayfada bulunan, T.C kimlik numarasıvee-Devlet şifresiyazan bölümlerin her birine bilgilerinizi giriniz ve hemen peşinden son aşama olarak, kimlik doğrulama işlemlerinizin yapılması için kişisel bilgilerinizi yine bu sayfada düzenlenmiş olan ilgili alanlara doldurunuz.

E-devlet kapısı üzerinden, e-devlet şifresi ile yapılan SGK hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi bu şekilde anlatıldığı gibi kolay ve rahattır. Şimdi de diğer SGK hizmet dökümü bilgisi öğrenme yöntemi olan ESGM sisteminin nasıl kullanılacağını anlatarak haberimize devam edelim.

ESGM kapısı üzerinden şifre kullanılmadan yapılan SGK hizmet dökümü öğrenilmesi işlemleri;

Bu yöntemden yararlanarak hizmet dökümü bilginizi öğrenmek için başlangıç aşaması olarak, esgm.sgk.gov.tradresine giriş yapınız.

Daha sonraki aşamada, burada açılan yeni sayfanın sağ üst bölümünde yer alan ve E-SGK adı ile oluşturulmuş olan bölüme geliniz.

Bir sonraki aşamada, gelmiş olduğunuz bu sayfada, E-Hizmetler adı ile düzenlenmiş olan bir başlık yer almaktadır.

Daha sonra bu işlemin devamında, gelmiş olduğunuz bu başlık altında yer alan ve E-Hizmetler Uygulamasışeklinde yazan alana giriniz.

Ardından, açılan bu yeni sayfada E-Hizmetler Giriş Ekranı adı ile düzenlenmiş olan bir tablo göreceksiniz.

Devamındaki aşamada, bu ekranda karşınıza gelen bu tabloda yer alan T.C seçeneğini işaretleyiniz.

Hemen ardındaki aşamada, karşınıza açılacak olan yeni sayfada yer alan ve T.C Kimlik Numarası, İl, Doğum Yılı, Cilt Numarasıve Güvenlik Kodu şeklinde düzenlenmiş olan bölümleri göreceksiniz.

Daha sonra devamındaki aşamada, bu bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.

Bir sonraki aşamada, burada gerekli alanları doldurmanızın hemen peşinden, yine bu sayfada yer alan ve Bilgileri Sorgula yazan bölüme tıklayınız.

Hizmet dökümü öğrenilmesi işlemleri için son aşama olarak ise, bu sayfanın üst kısmında yer alan kurumlar arasından, işlem yapmak istediğiniz, yani kendinizin bağlı olduğu kurumu seçiniz ve devamında hizmet dökümü bilgilerinizi öğreniniz.

Haberimizi sonlandırırken,sizlerin de fark ettiği gibi, haberimizde anlattığımız şekilde, yani; ister e-devlet kapısına giriş yaparak ve burada e-devlet şifrenizi kullanarak, isterseniz de, ESGM sistemine giriş yaparak ve burada şifre kullanmadan, hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK Hizmet sorgulama, SSK Hizmet dökümü ve MHRS Randevu almak için E—Devlet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN