Ertuğrul 28. son bölüm fragmanı - "Ertuğrul'u şehit ettiler!"

Ertuğrul 28. son bölüm fragmanı yayınlandı! TRT'nin reyting rekorları kıran dizisi yeni sezona da bomba gibi başladı. Sezonu açtıktan sonraki ilk bölümünde kaldığı yerden devam eden dizi izleyici yine ekran başına kilitledi.

Giriş Tarihi: 7.10.2015 10:29 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 10:37
Diriliş Ertuğrul 28. son bölüm fragmanı - Ertuğrul'u şehit ettiler!

Diriliş Ertuğrul 28.son bölüm fragmanı yayınlandı. TRT'nin sevilen dizisi Ertuğrul yayınladığı 28. bölüm fragmanıyla izleyiciyi derinden etkiledi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 28. BÖLÜM

yeni bölümünde; Ertuğrul Noyan'ın zulmünden kurtulacak mı? Aykız'ın cenazesi büyük bir acıyla toprağa verilirken, Ertuğrul'u bulmak için yola çıkan Gündoğdu ve Tuğtekin obaya gelirler.

Acının üzerine, acı katmerlenerek eklenecektir. Gündoğdu, Ertuğrul'un ölüm haberini söyler. Artık Kayı obasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

"ERTUĞRUL'U ŞEHİT ETTİLER!" - İZLE!

Ertuğrul'un ölümü büyük siyasi hesapları olan Aytolun için sevince dönüşecektir. Kocasının ve üvey oğlunun da aynı hesapları güttüğünü bildiğinden ikisini de işleyerek düşmüş, dağılmış ve sığıntı durumundaki Kayı obasının, hamiliğini ellerine geçirmeleri için faaliyetlerine başlar.

Korkut ve Tuğtekin ise Ertuğrul'a büyük bir sadakatle bağlı olan alplerini kendi tarafına çekip, Selçuklu devletinin yanında savaşa giderken büyük bir beylik olma sevdasındadır. Son derece acılı ve çaresiz olan Hayme Ana'nın alplerinin komutasını, Tuğtekin'e vermeye ikna etmek için toyu toplamaya karar verirler.

Öte yandan Ertuğrul, büyük işkenceler gördüğü Noyan'ın mekânından kaçmak için ölümcül bir mücadelenin içine girmiştir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 27. BÖLÜM DE NELER OLDU?


Anadolu'da Türkiye Selçuklu Devleti hüküm sürmektedir. Türkiye Selçuklu Devleti'nin başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Sultan Alâeddin Keykubat, Selçuklu Devleti'ne en parlak dönemini yaşatmaktadır ama Cengiz Han'ın ordusu yavaş yavaş Rusya'dan Hindistan'a, Çin'den İran'a kadar bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiş, Moğollar gözlerini Anadolu ve Avrupa'ya dikmiştir.

Herkes bilmektedir ki Moğol ordusu bunu başaracak dünyanın en büyük askeri gücüne sahiptir. Noyan komutasındaki Moğol birliği Anadolu'nun doğusuna kadar gelmiştir. Selçuklu ile Moğollar arasında beklenen savaş için hazırlıkları başlatmıştır. Öte yandan Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat Oğuz Boyları'yla birlikte Moğol'a karşı savaşma kararı almıştır.

Bu amaçla en büyük Oğuz Boyları'ndan olan Kayılar ve Dodurgalılar, Doğu Anadolu sınırında serhat görevi üstlenmişlerdir. Noyan, Oğuz birliğini bozup Selçuklu devletinin en büyük güvencesi olan bu serhat boylarını paramparça etmek istemektedir. Önündeki en büyük engel ise Sultan Alaeddin'in en güvendiği bey olan Ertuğrul'dur.

Noyan, hayvanlarıyla Erzurum yakınlarında yurt tutan ve kışlağa göç eden Kayı Obası'na karşı acımasız bir saldırı düzenler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diriliş Ertuğrul 28. son bölüm fragmanı - "Ertuğrul'u şehit ettiler!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN