Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul'da heyecan dorukta!

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Ertuğrul yeni bölümlerinde aksiyon sürüyor. Noyan komutasındaki Moğol birliği tarafından esir alınan ve kaçmaya çalışan Ertuğrul özgürlüğüne kavuşabilecek mi? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 12.10.2015 13:19
Diriliş Ertuğrul'da heyecan dorukta!
Moğol birliği Noyan komutasında Erzurum'a kadar gelmiştir. Kayılar ve Dodurgalılar, Selçuklu Sultan'ı Alâeddin Keykubat'ın yanında Moğol'a karşı savaşma kararı almıştır. Ancak Ertuğrul ise Noyan'ın esiri olmuştur. Noyan Ertuğrul'a, kendi safına geçmesi için büyük işkenceler yapmaktadır. Ertuğrul ise onun emrine girmeyi reddederek Noyan'nın öfkesine maruz kalır.

Ertuğrul için artık ölüm kaçınılmazken, yaşadığı tüm acılara rağmen kaçmayı başarır. Fakat karşısına Tangut ve Moğol askerleri çıkar. Noyan, Ertuğrul'un bu girişimi yüzünden askerlerine ateş püskürür. Ertuğrul'un kaçma teşebbüsü başarılı olacak mı?

Ertuğrul'un ölüm haberi obaya gelir. Bu yanlış haber obada büyük bir acıya, ailesinde ise yıkıma dönüşür. Ertuğrul'un ölüm haberi ile birleşme kararı alan Dodurga ve Kayılar'ın Alplerinin komutası Tuğtekin'e verilir. Alpler arasında bu büyük bir huzursuzluk kaynağı olacaktır.

Öte yandan Korkut Bey ve Aytolun'un siyasi ihtirasları iki oba arasındaki gerilimi giderek artırmaktadır. Tuğtekin, Gündoğdu ve Alpler ise pusuya düşürülmüştür ve içlerinden birinin kendilerine tuzak kurduğunu düşünmektedirler. Dodurga ve Kayı Alpları pusudan kurtulabilecek mi?

Ertuğrul'un eşi Halime ise, karnında bebeğiyle kocasının ölüm haberini alınca adeta yıkılmıştır. Hayme Ana ve Selcan'dan başka sığınacak limanı yoktur. Evladı için hayata direnmeye çalışır. Halime Ertuğrul'un ölümüne dayanabilecek mi?

Tüm bu soruların cevabı Çarşamba günü saat 20:00 de Ertuğrul yeni bölümde yanıt bulacak. Sakın kaçırmayın!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diriliş Ertuğrul'da heyecan dorukta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN