Türkiye'nin en iyi haber sitesi

denince Sabah Oyun! (TIKLA OYNA)

oynamak için ilk olarak Sabah Oyun'un ziyaret edebilir, böylece fazla zaman kaybetmeden en güzel oyunlara ulaşabilir ve eğlenmeye başlayabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 26.12.2015 13:09
Oyun denince Sabah Oyun! (TIKLA OYNA)
Sabah'ın sitesi geçtiğimiz aylarda yenilenen yüzü ile tekrar oyunseverlerin karşısına çıktı. Yenilenen arayüzü ve birbirinden eğlenceli oyunlarıyla her geçen gün daha fazla kişiyi ağırlayan Sabah Oyun, kalitesinden ödün vermeden yayın hayatına devam ediyor.

Her yaşa hitap eden oyunlarını 20'den fazla farklı kategoriler altından sunan ve en hızlı şekilde kullanıcılarıyla buluşturan Sabah Oyun'da aradığınız bir çok oyunu bulabiliyorsunuz.

Gerek arama yaparak gerekse kategoriler arasında geçiş yaparak ulaştığınız bu oyunları oynamadan önce oyunun nasıl oynanacağı konusunda bilgi alabiliyor ve oynama tuşlarını öğrenebiliyorsunuz.

Ve işte Sabah Oyun!Oyunlar bağımlılık yapar mı?

Bilgisayar oyunları çok eğlencelidir, başına oturduğunuzda ve gerçekten eğlendiğinizde zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkına varmazsınız. Bir saat daha, biraz daha, bu bölümü de geçince şeklinde ertelemeler ile oyun süresi planlananı aşar.

Bazı oyuncular yeter demeyi bilir ve oyunun başından kalkıp günlük hayatın koşuşturmacasına devam eder. Ama bazı oyuncular için bilgisayar oyunlarının başından kalkmak gittikçe zorlaşır; oyun bağımlılık halini alır.

Peki ya uyumasak, hep oynasak?
Bu tatmin duygusu ile gittikçe uzayan oyun saatleri, uyku düzenini bozduğunda vücudun dengesi de bozulur. Uyku esnasında salgılanan hormonların düzenleyici etkisi olmaksızın geçen günler, o tatminin yerini oyun oynamaktan alınan tatminle yer değiştirmesine sebep olur.

Oyuncu günlük hayattaki önemli işlerini yapmamaya, ertelemeye başlar. Ertelemenin dozu arttıkça oyuncu günlük hayatta, ailede ve toplumda işlevini yerine getiremez hale gelir. İşte bu bir sorundur, aile huzursuz olur. Dersler ya da iş aksamaya başlar. Yorgunluk ve düzensizlik bütün hayatı olumsuz etkiler.

Çok oyun oynayan herkes bağımlı mı?
Toplumda oyuncuların anlaşılamaması nasıl toplumda oyunculara karşı korku ve baskı doğuruyor.Oyuncular çevreleri tarafından kolaylıkla "bağımlı" olarak nitelendirilmekte, olumsuz etkilenmektedir.

İşi, ailesi bir düzeni olup da bütün bunları oyun oynamaktan umursamayan gerçek bağımlılar, hayattan tamamen kopanlar da vardır. Bu bağımlılar çevrelerindeki insanları uzaklaştırırlar.

Oyuncunun topluma karşı anlayışsızlığı ve sorumluluklarından kaçması da büyük bir sorun teşkil eder. Bu daha da fazla toplum baskısı, çatışma ve sorun oluşturur.

Sonuçta bilgisayar oyunu bağımlılığı gerçek olmakla birlikte, konu üzerine yeterli araştırma yapılmamıştır. Çünkü "uzman" denilen insanların açıklamaları birbiriyle tutarsızdır. Hem duyarsızlık, hem de aşırı tepkiler, henüz tam anlamıyla vakıf olunmayan bu konuda tehlike arz etmektedir. Bu konuda sakin, ağırkanlı ve kontrollü olmakta fayda vardır.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyun denince Sabah Oyun! (TIKLA OYNA)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN