Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki kardeş annelerine 26 yıl sonra kavuştu!

Giriş Tarihi: 13.1.2016 12:17 Güncelleme Tarihi: 13.1.2016 13:08
İki kardeş annelerine 26 yıl sonra kavuştu!

Atv'de yayınlanan 'nın sunduğu Müge Anlı ile Tatlı Sert programında mucize 26 yıl sonra gerçek oldu. İki kardeş hiç tanımadıkları annelerine canlı yayında kavuştu.

Metehan Tolguç ve Merve Kızgın adlı iki kardeş dün(12 Ocak Salı) ile Tatlı Sert programına gelmiş, yıllardır görmedikleri annelerinin bulunması için yardım istemişlerdi. Metehan Tolguç(26) Bursa'da anneannesiyle Gölcük'te, kız kardeşi Merve ise, evli ve 3 yaşındaki kızıyla Bursa'da yaşıyordu.

İKİ KARDEŞ ANNELERİNE 26 YIL SONRA KAVUŞTU!
Metehan 2,5 yaşında ve Merve ise henüz 5 aylıkken, iki kardeş anneleri Elif Şişman tarafından 1994 yılında, anneannelerine bırakıldı ve anneleri bir daha geri dönmedi. Elif Şişman eşiyle Gölcük'te tanışıp evlendi. İlk çocukları olan Metehan 1990 yılında, ikinci çocuğu olan Merve ise 2 yıl sonra dünyaya geldi. Fakat çift çocukları dünyaya geldikten sonra anlaşamadıklarında karar kılıp evliliklerini sonlandırdı. Elif Şişman, eşinden boşandıktan sonra çocuklarını da alıp baba evine döndü. Bir yıl boyunca ailesiyle yaşayan Elif Şişman, bir gün evinden kimseye haber vermeden çıktı ve çocuklarını da annesine bırakarak lara karıştı. Zaman geçti, iki çocuğu da büyüdü ve annelerini aramaya başladılar. Bu araştırmalar sırasında, Metehan yakın bir zamanda annesinin Konya'da yaşadığını fakat oradan da taşındığını öğrendi. Kendi çabalarıyla bir sonuç elde edemeyen iki kardeş Müge Anlı ve ekibinden yardım istemeye karar verdi. Metehan annesine, "Hiçbir şeyden korkma sadece yanımıza gel. Sana anne diyelim, koklayalım, sarılalım başka bir şey istemiyorum. Bana bir kez oğlum desen yeter" dedi.
Kızı Merve ise, önceden "beni istemeyen anneyi ben de istemem bulmaya çalışmam derdim, ama evlenip çocuk sahibi olunca daha iyi anladım kızgınlığım geçti. Sadece onu bulalım, dünya gözüyle görelim istiyorum" diyerek ekran başından annelerine seslendiler.

Bugün(13 Ocak Çarşamba) canlı yayına tekrar katılan kardeşlere Müge Anlı'nın müjdeli haberi gecikmedi. Çocukların yıllardır görmedikleri annelerini buldu ve stüdyoya getirdi. Anne ve iki evladının hasreti yıllar sonra Müge Anlı'da mutluluk gözyaşlarıyla son buldu.

İki kardeş annelerine 26 yıl sonra kavuştu!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kardeş annelerine 26 yıl sonra kavuştu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN