Türkiye'nin en iyi haber sitesi

neden öldü?

yoğun müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Peki ölüm nedeni nedir? Daha önce neden ameliyat olmuştu?

Giriş Tarihi: 21.1.2016 12:03 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 16:23
Mustafa Koç neden öldü?
SON DAKİKA!
Hastaneden gelen o açıklama:
Sayın 'u hem Beykoz Devlet Hastanesinde hem de Amerikan Hastanesinde doktorların tüm müdahalesine rağmen kalp krizi sonucu kaybettik. Başımız sağolsun."

Mustafa Koç'un ölümü sonrası yapılan ilk açıklama
KOÇ HOLDİNG'DEN İLK AÇIKLAMA
"Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun."

HASTANE OLAYIN NASIL OLDUĞUNU AÇIKLADI
Sayın Mustafa Koç, sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi aciline saat 08.10'da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10'da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevki sağlandı.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR?
AMELİYAT OLMUŞTU

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah kalp krizi geçirdi. Koç apar topar Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Koç'un hayati tehlikesinin devam ettiği bilgisi var. Fazla kilolarından şikayletçi olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçtiğimiz yıl mart ayında sahibi oldukları İstanbul Amerikan Hastanesi'nde tüp mide ameliyatı (mide küçültme) olmuştu.

MİDESİNİN BÜYÜK KISMINI ALDIRDI


Başarılı bir ameliyatla midesinin büyük bir bölümünü aldırtan Mustafa Koç, ameliyattan iki gün sonra taburcu olup normal hayatına dönmüştü.

4 AYDA 40 KİLO

4 ayda tam 40 kilo veren Koç, kızı Esra'nın lise mezuniyet partisinde zayıflamış yeni haliyle boy göstermişti.lu Başkanı Mustafa Koç spor yaparken kalp krizi geçirdi. Evinin yakınındaki Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mustafa Koç ardından sahibi olduğu Amerikan hastanesine sevk edildi.

MUSTAFA KOÇ'UN KALP KRİZİ NEDENİ O AMELİYAT MI?

BU AMELİYATTAN GERİYE DÖNÜŞ YOK

Son zamanlarda birçok ünlü gibi Mustafa Koç'un da olduğu ameliyata 'sleeve gastrektomi' (tüp mide) ameliyatı deniliyor. Bu mide küçültme ameliyatında; midenin büyük bir kısmı geriye dönüşü olmadan çıkarılıyor. Geriye, 150-200 ml. civarında mide dokusu bırakılıyor. Mide hacmi küçültüldüğü için daha erken doyuluyor.

İştah hormonlarının büyük bir kısmı midede üretildiği için iştahta azalma ve açlık hissinde gerileme de oluyor. Ameliyattan birkaç gün sonra hasta normal hayatına dönebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Koç neden öldü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN