Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖL sınav sonuçları açıklandı. - SON DAKİKA

AÖL sınav sonuçları an itibariyle açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek için AÖL'nin web sitesine girebilir ve hızlı bir şekilde sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 28.1.2016 10:57 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 11:07
AÖL sınav sonuçları açıklandı. - SON DAKİKA
Merakla beklenen, 2-3 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL sınav sonuçları an itibariyle açıklandı. AÖL'nin sitesi üzerinden yapılan resmi açıklamaya göre şuan site üzerinden sınav sonuçlarına erişebiliyorsunuz.

AÖL SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN


AÖL sınav sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili AÖL tarafından 28.01.2016 - 10:40'da yapılan açıklama:


"02-03 Ocak 2016 tarihinde yapılan 2015-2016 eğitim-öğretim yılı I. dönem sınav sonuçları açıklanmıştır.

Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek "Öğrenci Genel Bilgiler" menusu altındaki "Sınav Sonuçları" veya "Dönem Dersleri" seçeneklerinden (2014/4.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.


Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine "İlgili Makama" mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

I. Ek sınav sonucunda "mezuniyet incelemesinde" olan öğrencilerimiz çıkma belgesi alamazlar.Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerimizin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir. Mezun olamayan öğrencilerimiz 5 Şubat 2016 tarihine kadar kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak ders seçmek zorundadır.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, sınav sonuçlarının www..meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL sınav sonuçları açıklandı. - SON DAKİKA
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN