Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E Devlet ile Sorgulama - SSK Hizmet Dökümü İşlemleri

Giriş Tarihi: 14.3.2016 16:27 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 16:28
E Devlet ile SGK Sorgulama -  SSK Hizmet Dökümü İşlemleri

E - devlet giriş ile sorgulama ve SSK hizmet dökümü işlemlerini haberimizdeki linkten sorgulayabilir ve SSK Hizmet Dökümü işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. İşte e- devlet ile SGK sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü işlemleri...

E - devlet giriş ile sorgulama ve SSK hizmet dökümü işlemlerini online buradan gerçekleştirebilirsiniz. Haberimizde gördüğünüz linke tıklayarak e- devlet işemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte e- devlet ile SGK sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü işlemleri...


E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

E Devlet üzerinden verilen e-hizmetler nelerdir?

1- Adalet Bakanlığı
- Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama
- Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve Belge Doğrulama
2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
- Gelir Testi Sonucu Sorgulama
- Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama
- Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama
3- Başbakanlık
- BİMER Yeni Başvuru
- BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama
4- Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama
- Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri
- IMEI - Cep Telefonu Numarası Eşleştirme
- IMEI Kaydet
- IMEI Sorgulama
- Numara Taşıma Sorgulama
5- Doğal Afet Sigortaları Kurumu
- Poliçe Sorgulama
6- Emniyet Genel Müdürlüğü

- Araç Sorgulama
- Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama
7- Milli Eğitim Bakanlığı
- MEB Sınav Sonuç Sorgulama
- MEB Sınav Yeri Sorgulama
8- Milli Savunma Bakanlığı
- Askerlik Durum Belgesi Sorgulama
- ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu
- ASAL Celp Dönem Tercihi
9- PTT
- Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama

- Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama
10- Sosyal Güvenlik Kurumu
- 4A Emekli Aylığı Kesintileri
- 4A Emekli Aylık Bilgisi
- 4A Emekli Ödeme Bilgileri
- 4B Borç Durumu
- 4B Emekli Aylığı Kesintileri
- 4B Aylık Bilgisi
- 4B Tescil Kaydı
- 4C Emekli Aylığı Kesintileri
- 4C Bir Aylık Maaş Tercihi
- 4C Tescil Kaydı

siber saldırılara karşı daha güvenli

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme (Türksat) AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, e-Devlet Kapısı'nın kurumların güvenliğini artırdığını belirterek, "Eğer bir kurum, hizmetlerini e-Devlet Kapısı üzerinden verirse siber saldırılara karşı daha güvenli hale gelir" dedi.

Gül, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen "Satellite 2016 Kongre ve Fuarı"nın ardından AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Dünyanın uydu alanındaki en önemli fuarı olan Satellite 2016'ya ikinci kez katıldıklarını anımsatan Gül, bu sayede kısa sürede dünyanın önde gelen uydu üreticileri ve işletmecileriyle görüşme imkanı bulduklarını dile getirdi.

Gül, 150 ülkeden 350'yi aşkın şirketin katıldığı fuarda, Türksat'ın 4B uydusunu tanıttıklarını ifade ederek, "Arkadaşlarımız, ocak ayında devreye aldığımız 4B uydusunun kapasitesini pazarlamaya çalıştılar. Bu fuar bizim için bu yüzden çok önemliydi" değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası şirketlerin ve diğer katılımcıların Türksat'a gösterdikleri ilgiden memnun olduğu anlatan Gül, "Türksat kendi bölgesinde güçlü ve lider bir kuruluş, onun için uluslararası işletmeciler de bizimle iş birliği yapmak istiyor" diye konuştu.


Gül, Türksat'ın siber güvenlik alanında da önemli sorumluluklar taşıdığını vurgulayarak, sadece bu alanda çalışan özel bir birimleri olduğunu belirtti.

Bu birimin, Türksat'la iş birliği yapan diğer kurumların sitelerine "sızma testleri" uygulayarak gerekli tedbirlerin alınmasını sağladığını anlatan Gül, e-Devlet uygulamasına yönelik bilgileri de paylaştı.

Gül, Türksat'ın geliştirdiği ve işlettiği e-Devlet sisteminin güvenlik duvarlarının bugüne kadar hiçbir siber atakta geçilemediğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

"Eğer bir kurum, hizmetlerini e-Devlet Kapısı üzerinden verirse siber saldırılara karşı daha güvenli hale gelir. Çünkü herhangi bir saldırı ilk önce e-Devlet Kapısı'na gelecek ve biz bu konuda gereken her türlü tedbiri alıyoruz. Bu şekilde o kurumun hizmetlerini vatandaşımıza güvenli bir bağlantıyla sunuyoruz ve kurumun web sitesini siber saldırganlardan koruyoruz. Ancak hizmetleri doğrudan kendileri veren kurumların web sitelerinde herhangi bir açıklık varsa kötü niyetli kişiler o kurumun veri tabanına daha kolay erişebilir. Diğer türlü, arada biz varız. Önce bizi, sonra kurumun kendi güvenlik duvarlarını geçmelerini lazım. Dolayısıyla, e-Devlet Kapısı'nın kullanılması kurumların siber güvenliğini artırıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Devlet ile SGK Sorgulama - SSK Hizmet Dökümü İşlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN