Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medya Derneği Dijital Platform'dan Facebook'a kınama

Medya Derneği Dijital Platform adına Yunus Göksu, Facebook'un Yeni Şafak gazetesinin sayfalarını hiçbir gerekçe göstermeden kapatması hakkında bir açıklama yaptı. "Yeni Şafak'ın hesaplarının kapatılması milli duruş sergileyen tüm internet yayıncılarını tehdit etmektedir" diyen Göksu açıklamasını şu şekilde tamamladı; "Sadece haber yayıncılığı yapılan bu sayfalar bir an önce yayına alınmalıdır."

Giriş Tarihi: 21.3.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 21.3.2016 12:55
Medya Derneği Dijital Platform'dan Facebook'a kınama

İşte Medya Derneği Dijital Platform'un o açıklaması;

Facebook Yeni Şafak'ın sayfalarını kapatarak görülmemiş bir sansüre imza attı. Terör örgütü kurumlarının ülkeyi bölücü ve parçalayıcı paylaşımlarına ses çıkarmayan Facebook, hiçbir gerekçe göstermeden Türkiye'de legal yayın yapan bir gazetenin Facebook sayfalarını hukuksuz şekilde kapatmasına rağmen herhangi bir açıklama yapma gereği dahi görmedi.

Ülke yönetimlerinin, hükumetlerin çağrılarını ve uyarılarını dikkate almayan Facebook'un, bazı terör örgütlerinin yönlendirmesiyle hareket ettiği görülmektedir.

ÖZGÜR MEDYAYA FACEBOOK'TAN SANSÜR
Özellikle Fetullahçı terör örgütü ile bağlantılı olduğu bilinen bazı sosyal medya hesaplarının sadece Yeni Şafak ve Facebook arasında bilinen teknik bilgileri ifşa etmesi, dikkatlerden kaçmamaktadır ve halen aynı hesaplar diğer yayın kuruluşlarını da tehdit içeren paylaşımlar yapmaktadır.

Bugün Facebook tarafından Yeni Şafak'a yapılan susturma eylemi milli duruş sergileyen tüm internet yayıncılarını tehdit etmektedir. Nitekim sayfaların kapatılmasından sonra terör örgütü PKK yanlısı sosyal medya hesapları da "Yeni Şafak'ın hesaplarını biz kapattırdık" şeklinde bildiriler yayınlayarak Facebook'un uyguladığı sansürde pay sahibi olduklarını ilan etmişlerdir.

Toplumsal hassasiyetlerden uzak paylaşımlara müsaade eden Facebook yayın kuruluşlarına bunu yaparak ortaya çıkardığı hukuksuzluğu bir an önce bitirmelidir. Sadece haber yayıncılığı yapılan bu sayfalar bir an önce yayına alınmalıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medya Derneği Dijital Platform'dan Facebook'a kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN