E-devlet ile araç sorgulama nasıl yapılır?

E-devlet üzerinden plaka bilgilerini girerek en hızlı şekilde araç sorgulama yapabilirsiniz. Bu haberimizden araç sorgulama ve e-devlet şifresi alma ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 15:32 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 15:32
E-devlet ile araç sorgulama nasıl yapılır?

Hemen hemen birçok konuda yardımımıza yeten e-devlet, bu seferde araç sorgulama konusunda en hızlı şekilde sorgulama yaparak problemimizi çözüyor.

Bildiğiniz üzere araç sorgulama yapmak için birden fazla yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasından en detaylı ve ekonomik olanı e-devlet üzerinden araç sorgulama yapmaktır.

E-devlet üzerinden araç sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet giriş ile araç sorgulama için öncelikle www..gov.tr adresine girmeniz gerekiyor. Bu sayfaya girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden "Emniyet Genel Müdürlüğü"nü bulmalısınız. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sunduğu hizmetler arasından "Araç Sorgulama" başlığını seçmelisiniz. Araç Sorgulama işleminizi bu şekilde kolayca yapabilir ve bir araçla ilgili Emniyet'te kayıtlı tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. E Devlet giriş ile Araç Sorgulama işleminizi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E-Devlet ile Araç Sorgulama (Tıklayın)

E-devlet giriş nasıl yapılır?

E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz site adresi e-devlet'in resmi internet adresi olan www.turkiye.gov.tr adresidir. Bütün e devlet işlemlerinizi bu siteden yapabilirsiniz. Web sayfasına girdiğinizde sağ üstte bulunan giriş butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaranız ile e-devlet şifrenizi girerek sisteme girişinizi yapabilirsiniz. E Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E-devlet şifresi nasıl alınır?

Eğer e-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken ilk iş üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine gitmek. PTT'den 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Bu uygulama sizin yerinize başka birisinin şifre alıp adınıza e-devlet işlemlerini yapmaması için çok önemlidir. Bu yüzden sadece kimlik ibrazı ve şahsen başvuru yapılarak alınabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-devlet ile araç sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN