Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah Gazetesi muhabirine ödül verildi

Giriş Tarihi: 18.4.2016 16:16 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 03:28
Sabah Gazetesi muhabirine ödül verildi

Türk Böbrek Vakfı tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen "Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri" Yarışması'nda SABAH Gazetesi muhabiri Gül KİREKLO, 'İki Kadın, Bir Dram, Üç Mucize' başlıklı sağlık haberiyle 'Yazılı Basın Haber Araştırma' dalında ödüle layık görüldü.

Türk Böbrek Vakfı tarafından tüm sağlık alanında toplumun bilinçlendirilmesi, farkındalığın arttırılması, kamu ve özel sağlık kuruluşlarınca bu alanda verilen hizmetlerin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlenen 'Türk Böbrek Vakfı 3. Medya Ödülleri' bu yıl da sahiplerini buldu. 'Yazılı Basın Haber Araştırma Dalı'ndaki ödül ise SABAH'a verildi.

3 AKCİĞER NAKLİYLE GELEN MUCİZE
SABAH muhabiri Gül KİREKLO'nun hazırladığı ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gazetenin manşetine taşıdığı 'İki Kadın, Bir Dram, Üç Mucize' başlıklı haberde, hem organ nakline hem de kadının varolma mücadelesine tanıklık ediliyor. İki kız kardeş, aileyi acıya boğan cinayete rağmen 3 kez akciğer nakli olup mucizeyle yaşama yeniden doğuyor. Kardeşlerden Nursel Karasu,organ bağışının bu kadar az olduğu ülkemizde ikinci kez akciğer nakli yapılan ve yaşayan tek hasta.Diğer taraftan yıllardır akciğer hastası olan kardeşlerden Hülya Güneş'e de uygun akciğer bulunup, nakil yapılmasıyla iki kadın büyük bir mucizeyi yaşamış oluyor.Ve mucizeyi yaşayan bu iki kız kardeş SABAH aracılığıyla organ bekleyen hastalara seslenerek "Bize bakın . Umudunuzu kaybetmeyin' çağrısı yaparak, hayatta 'mucizeler'in de varolduğunu anlatıyor.

İŞTE ÖDÜL ALAN O HABER

Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri, 26 Nisan 2016 Salı günü, Zorlu Center PSM'de, düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak. Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk başkanlığındaki jüri komitesinde; Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Başhekim Dr. Osman Akalın, Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Üroloji Ana Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmet Nane, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akıncı, Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Ecder, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Türkmen, Memorial Grup Direktörü Dr. Tarkan Dizdar, Türkiye Organ Nakli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Organ Nakli Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Cemal Ata Bozoklar, deneyimli televizyoncu Lütfiye Pekcan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş yer aldı.

"Türk Böbrek Vakfı 3. Medya Ödülleri" kapsamında yazılı basın, görsel basın ve internet medyası olmak üzere toplam üç ana kategori ile haber- araştırma, röportaj, yazı dizisi-konu ve vaka-inceleme alt kategorilerinde haberler değerlendirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah Gazetesi muhabirine ödül verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN