Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiirleri - Aralarından En Güzelleri (Kısa, Uzun, 2,3,4 Kıtalık)

Giriş Tarihi: 22.4.2016 11:17
23 Nisan Şiirleri - Aralarından En Güzelleri (Kısa, Uzun, 2,3,4 Kıtalık)

yarın kutlanıyor. O zamana kadar şiir arayanlar için en güzel 23 nisan şiirlerini bir araya getirdik. Kısa, uzun ve 2, 3, 4 kıtalık şiirleri bu haberimizde bulabilirsiniz.

Her sene 'da kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıiçin sayılı günler kaldı. Bu güzel gün öncesi okullarda öğretmenler tarafından 23 nisan ile ilgili ödevler veriliyor. Bu nedenle birçok kişi 23 nisan şiirleri arayışına giriyor. Sizler için oluşturduğumuz bu sayfamızda uzun, kısa, 2 kıtalık, 4 kıtalık 23 nisan şiirleri bulabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

23 NİSAN ŞİİRLERİ VE RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN!

23 Nisan; egemenliğin meclisin açılmasıyla tek kişiden halk iradesine geçtiği gündür. 23 Nisan Atatürk'ün çocuklara bayram olarak hediye ettiği özel bir bayram günüdür.

23 Nisan 1920′de Ankara'da Büyük Millet Meclisi kuruldu. Büyük Millet Meclisi okul sıralarından sandalyeler ve marangozların imal ettiği bir kürsüyle çalışmalarına başladı.

O sırada ülkemizi işgalden kurtarmak ve bağımsızlığımızı kazanmak için mücadele ediyorduk. Bu mücadelenin önderliğini yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, halkın desteği olmadan başarıya ulaşılamayacağını biliyorlardı. Halkın seçtiği temsilcileri aracılığıyla kendi kendini yönetmesi çok önemliydi. Yeni bu temel üzerinde yükselecekti. Bu yüzden Anadolu'nun her tarafından seçilen temsilciler Ankara'ya gelerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk kez kapılarını açtığı gün olan 23 Nisan'ı çocuklara armağan etti. Çünkü bugünün çocuklarının yarının büyükleri olduğunu biliyordu. 23 Nisan'ı törenlerle, şenliklerle, oyunlarla, coşkuyla kutluyoruz.

23 Nisan, dünyada çocukların sahip olduğu tek bayramdır. UNESCO, 1979 yılını 'Çocuk Yılı' ilan edince, ülkemiz 23 Nisan bayramını dünya çocuklarıyla kutlamaya karar verdi. O yıl kutlamaya 6 ülke katıldı, ama 23 Nisan yıllar geçtikçe bütün dünya çocuklarının kutladığı uluslararası bir bayram haline geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
23 Nisan Şiirleri - Aralarından En Güzelleri (Kısa, Uzun, 2,3,4 Kıtalık)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN